Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Stingrā VARAM pārraudzībā tiks veikta VVD VRP amatpersonu rotācija
24.07.2018

Rīga, 2018. gada 24. jūlijs. – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards šī gada 23.jūlijā tikšanās laikā ar Valsts vides dienesta (VVD) vadītāju Ingu Koļegovu izvērtēja radušos situāciju AS “Ventspils Tirdzniecības ostā”, kas negatīvi ietekmē pilsētas iedzīvotājus. Tikšanās laikā tika panākta vienošanās par nekavējošām VVD veicamajām darbībām situācijas kontrolei un risināšanai, lai iespēju robežās sadarbībā ar Ventspils brīvostas pārvaldi un AS “Ventspils Tirdzniecības osta” novērstu akmeņogļu putekļu nonākšanas riskus apkārtējā vidē.

Lai izvērtētu atsevišķu atbildīgo VVD darbinieku darba pienākumu izpildes kvalitāti un atbilstību prasībām, tiks veikta dienesta pārbaude par Ventspils reģionālās vides pārvaldes (VRP) amatpersonu rīcību Ventspils ostas teritorijā esošo operatoru darbību kontrolē, ņemot vērā meteoroloģiskos apstākļus (vēja brāzmas, ilgstošo sausumu u.tml.). Kā viens no risinājumiem darba optimizēšanai VVD ir Ventspils VRP atbildīgo amatpersonu rotācija, ko plānots veikt jau tuvākajā laikā.

Ministrs Kaspars Gerhards: “Situācijas risināšanai, kas negatīvi ietekmē Ventspils iedzīvotājus, tiks darīts viss iespējamais, lai novērstu akmeņogļu putekļu nonākšanu pilsētvidē. Būtiski ir novērst problēmsituācijas cēloni – putekļu avotu, kas tiek radīts pārkraušanas darbu rezultātā AS “Ventspils tirdzniecības osta” teritorijā. Līdz ar to sadarbība un komunikācija starp piesārņojošās darbības veicēju, Valsts vides dienestu un Ventspils pašvaldību ir vitāli svarīga, lai kopīgiem spēkiem pilsētas iedzīvotājiem nodrošinātu atbilstošu gaisa kvalitāti bez putekļu piesārņojuma.” 

Jānorāda, ka VVD Ventspils reģionālās vides pārvalde jau ir noteikusi pastiprinātu piesārņojošo darbību operatoru uzraudzību Ventspils ostas teritorijā, tostarp diennakts režīmā tiek uzraudzīta akmeņogļu pārkraušana AS “Ventspils Tirdzniecības osta”. Pārraudzība tiek veikta nepārtraukti, turklāt šī gada 21. un 22. jūnijā VVD speciālisti veica novērojumus AS “Ventspils Tirdzniecības osta” teritorijā ogļu pārkraušanas laikā – pārkāpumi netika konstatēti. 

 Lai pilnveidotu VVD darbību, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards izvērtēs iespēju atbalstīt VVD iniciatīvu izveidot reģionāli neatkarīgu mobilo kontroles vienību piesārņojošo darbību uzraudzībai ostu teritorijās, kā arī piesārņojuma jūrā pārvaldībai. Mobilās vienības izveide veicinātu inspektoru iespējas īstenot gan plānveida pārbaudes, gan pārbaudes pēc nepieciešamības atsevišķos un ārkārtas gadījumos, lai kontrolētu ostu operatoru vidi piesārņojošās darbības, tostarp arī veiktu gaisa piesārņojuma un smaku traucējumu kontroli diennakts darba režīmā.

Papildus informācijai:
Sabiedrisko attiecību nodaļa 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026463, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta