Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Remigrācijas pilotprojektā paveiktais un plānotais
18.07.2018
Rīga, 2018. gada 18. jūlijs. – Četrus mēnešus kopš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reģionālo remigrācijas koordinatoru* tīkla izveides jau 587 ģimenes ir sazinājušās ar kādu no pieciem reģionālajiem remigrācijas koordinatoriem ar pieprasījumu pēc informācijas. Kopējais cilvēku skaits šajā ģimenēs ir 1436 cilvēki. 601 personai ir sagatavots personalizēts informācijas piedāvājums.
Jūlija sākumā reģionālie remigrācijas koordinatori strādāja informācijas teltīs Dziesmu un deju svētku pasākumos Daugavas stadionā un Mežaparka Lielajā estrādē, kur kopumā konsultēja vairāk nekā 200 interesentus. Viņu vidū bija gan no ārzemēm uz svētkiem atbraukušie dalībnieki un apmeklētāji, gan Latvijas iedzīvotāji, kuri par atgriezšanos interesējās savu ārzemēs dzīvojošo ģimenes locekļu vārdā. 

Prioritārā pasākuma “Pilotprojekts pašvaldībās reemigrācijas veicināšanai “Reģionālās reemigrācijas koordinators””, ko ministrijai 2018. gadā ir uzdevis** īstenot Ministru kabinets, ietvertas trīs aktivitātes: 

Pirmā no aktivitātēm ir piecu reģionālo koordinatoru darbības nodrošināšana plānošanas reģionos, lai interesentiem par atgriešanos vai pārcelšanos uz Latviju sniegtu konsultatīvu atbalstu par pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem. No kopējā prioritārā pasākuma finansējuma šai aktivitātei tiek izlietota aptuveni trešā daļa jeb 31%.


Otrā aktivitāte ir atbalsts desmit Latvijas pašvaldībām, lai nodrošinātu vietēja līmeņa remigrācijas projektu vadītāju darbību pašvaldībās 2018. gadā. Remigrācijas projektu vadītāji, kas strādā pašvaldībās, cieši sadarbojas ar reģionālajiem koordinatoriem un risina to personu jautājumus, kas skar atgriešanos konkrētajā pašvaldībā. Īstenojot šādu aktivitāti ne tikai valstiskā, bet arī pašvaldību līmenī, tiek aktualizēts jautājums par remigrācijas nozīmi, saprotot, ka arī atgriezeniskās saiknes veidošana ar Latviju ir svarīga. Tieši tāpēc reģionālo koordinatoru un tai skaitā, pašvaldību remigrācijas projektu vadītāju uzdevums ir uzrunāt ārvalstīs esošos, lūdzot dot ziņu par sevi un jautājumiem, kas saistīti ar iespējamo atgriešanos Latvijā. No kopējā prioritārā pasākuma finansējuma šai aktivitātei tiek izlietoti aptuveni 18%. 

 Trešā aktivitāte ir grants remigrantiem saimnieciskās darbības īstenošanai vai uzsākšanai. Kopējais finansējuma apmērs, kas interesentiem būs pieejams, ir 180 000 EUR, attiecīgi katrā plānošanas reģionā 36 000 EUR. Maksimālais atbalsta apmērs vienam projektam būs 9000 EUR. Līdzīgi kā atsevišķās Eiropas Savienības fondu finansētos projektos, arī šajā aktivitātē liela nozīme ir remigranta personiskajam ieguldījumam saimnieciskās darbības īstenošanā vai uzsākšanā, proti, būs nepieciešamas arī piesaistītās investīcijas un trīs gadu periodā pēc projekta jāveic IIN un VSAOI maksājumi saņemtā granta apmērā. Šobrīd Ministru kabineta noteikumi par granta piešķiršanu ir saskaņošanas procesā. Tiklīdz kā noteikumus apstiprinās valdība, informācija būs pieejama pilotprojekta mājaslapā www.paps.lv. No kopējā prioritārā pasākuma finansējuma šai aktivitātei plānots izlietot aptuveni pusi jeb 42%. 

 
*Reģionālo remigrācijas koordinatoru kontaktinformācija atrodama VARAM mājaslapā! 

**Uzdevums uzdots ar Ministru kabineta 2017. gada 12. septembra sēdes protokola Nr. 45 53. § 9. punktu. 

Papildus informācijai: 
Kaspars Rūklis 
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533,
e-pasts: prese@varam.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta