Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ar 21 jaunu datu kopu papildinās Latvijas Atvērto datu portālu
17.07.2018
Rīga, 2018. gada 17. jūlijs. – Šodien Ministru kabinets apstiprināja Vides aizsardzības reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par prioritāri atveramajām datu kopām, kas ir valsts iestāžu rīcībā”. Tas ļaus papildināt Latvijas Atvērto datu portālu data.gov.lv ar datu kopām, kuru publicēšana sniegs iespēju radīt jaunus produktus.
Kā prioritāri atveramās izvēlētas tās datu kopas, kuru publicēšana informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarei sniegs iespēju radīt jaunus produktus un pakalpojumus. Atveramās datu kopas noteiktas sadarbībā ar IKT nevalstiskajām organizācijām – Latvijas atvērto tehnoloģiju asociāciju un Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociāciju. VARAM valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis norāda, ka “šis ir ministrijas, IKT nozares un valsts pārvaldes institūciju auglīgās sadarbības rezultāts, radot reālu iespēju platformu un ekosistēmu jaunu pakalpojumu un produktu izstrādei. Atverot datus par valsts budžeta izdevumiem un vēlēšanu rezultātiem un publicējot tos mašīnlasāmā formātā, mēs veicinām atvērtās pārvaldības ieviešanu un demokrātijas vērtību stiprināšanu”. 

Atvērto datu portālu data.gov.lv pakāpeniski papildinās ar Centrālās vēlēšanas komisijai, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram, Valsts kasei, Lauku atbalsta dienestam, Autotransporta direkcijai, Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centram un Dabas aizsardzības pārvaldei pieejamiem prioritāri atveramajiem datiem. Kopā publicēs 21 jaunu datu kopu. 


“VARAM turpinās darbu pie arvien jaunu datu kopu atvēršanas, kā līdz šim ciešā sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem”, tā uzsver E.Beļskis. 

Latvijas Atvērto datu portāla data.gov.lv mērķis ir Latvijas sabiedrībai pieejama atvērto datu platforma, kas ir vienota sadarbības vide Latvijas atvērto datu publicētājiem un izmantotājiem.

Portāla datu publicētāji ir valsts un pašvaldību iestādes vai organizācijas, kas pilda valsts funkcijas. Saskaņā ar normatīvajiem aktiem, atvērtos datus iestādes publicē pēc savas iniciatīvas. Savukārt datu izmantotājs ir ikviena persona (iedzīvotājs, uzņēmējs u.tml.), kurš apmeklē portālu, lai atrastu un izmantotu datus. Datu izmantošana portālā ir bezmaksas. 

Latvijas Atvērto datu portāls izveidots Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta Nr. 2.2.1.1/16/I/001 "Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma" ietvaros. Portāla pārzinis ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. 

Papildus informācijai: 
 Kaspars Rūklis, 
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs
 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
 Tālr. 67026533, 
e-pasts: prese@varam.gov.lv www.varam.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta