Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 



 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Atbalsta sadarbību ar Kazahstānu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā
17.07.2018
Rīga, 2018. gada 17. jūlijs. – Šodien Ministru kabinets atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) un Kazahstānas Republikas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju ministriju memoranda par sadarbību informācijas un komunikācijas tehnoloģijas jomā (turpmāk – memorands) parakstīšanu. Memoranda mērķis ir stiprināt aktivitātes ideju apmaiņai, kā arī informācijas, prasmju un pieredzes apmaiņai starp VARAM un Kazahstānas Republikas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju ministriju.
Memorandu plānots noslēgt, lai veicinātu abu valstu ministriju apņemšanos sadarboties Latvijai un Kazahstānai būtiskos sadarbības virzienos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (turpmāk – IKT) jomā un veicinātu digitālās ekonomikas attīstību. 

Memorands paredz sadarbību (informācijas apmaiņu) par: - informācijas sabiedrības un IKT politikas plānošanu un regulēšanu; - elektronisko pārvaldi un digitālajiem pakalpojumiem; - atvērtajiem datiem un to atvēršanu pēc noklusējuma; - elektronisko identifikāciju, - elektroniskā paraksta un elektronisko dokumentu izstrādi un ieviešanu, - semināru organizēšanu; - sadarbības forumu attīstību abpusēju interešu jomās, lai veicinātu digitālās ekonomikas attīstību. 

Memoranda ietvaros plānots gatavot rīcības plānu, kas prasīs saskaņošanu ar citām institūcijām (Ekonomikas ministriju, universitātēm, LIKTA, Latvijas IT klasteri). Ministrijas un institūcijas, kuras sniegušas priekšlikumus memoranda saturam, paredzēto pasākumu īstenošanu nodrošinās tām piešķirto līdzekļu ietvaros, nepieprasot papildu valsts budžeta finansējumu. Atbildīgā institūcija par memoranda izpildes koordinēšanu ir VARAM. 

Ņemot vērā dokumenta būtisko lomu abu valstu IKT sektora attīstībā, to plānots parakstīt abu ministru tuvākās tikšanās laikā, biznesa tehnoloģiju izstādes un konferences “RIGA СОММ 2018’’ ietvaros, kura norisināsies 2018. gada 11. un 12. oktobrī Rīgā, starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. 

VARAM ministrs Kaspars Gerhards no 2017. gada 7. līdz 9. septembrim starptautiskās izstādes “Expo 2017” ietvaros Astanā, Kazahstānā, apmeklēja “Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares forumu”. Tikšanās laikā ar Kazahstānas Republikas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju ministru Daurenu Abajevu tika panākta vienošanās par abu valstu IT ministriju sadarbību IKT jomā, un, lai to nodrošinātu, puses vienojās sagatavot memorandu.

Papildus informācijai: Kaspars Rūklis, 
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, 
e-pasts: prese@varam.gov.lv www.varam.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 



 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta