Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vienuviet pieejama informācija par visiem ar izglītību saistītajiem valsts e-pakalpojumiem
09.07.2018
Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli” ietvaros vietnē https://mana.latvija.lv/ izstrādāta dzīves situācija “Studijas un mūžizglītība”. Ikvienam interesentam vienuviet ir pieejama informācija par karjers izvēles testiem un konsultācijām, studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izglītības un mūžizglītības programmām pieaugušajiem un cita informācija par valsts piedāvātajiem e-pakalpojumiem.
Īpaši aktuāli tas ir topošajiem studentiem, jo līdz 10. jūlijam studijām var pieteikties elektroniski vienotajā valsts un pašvaldību portālā Latvija.lv. Dzīves situācijā ir atrodama informācija par pieejamajiem karjeras testiem un dažādām konsultācijām, kas palīdzēs studēt gribētājiem iejusties potenciālā darbinieka lomā, kā arī saprast, kādas īpašības ir nepieciešamas konkrētās profesijas pārstāvjiem. Tas var palīdzēt atrast gan īsto studiju, gan karjeras virzienu. 

 “Esam aktīvi strādājuši pie sabiedrības informēšanas par tehnoloģiju un e-pārvaldes piedāvātajām iespējām dzīves kvalitātes uzlabošanai ikvienā dzīves jomā un vecumā, sekmējot ne tikai iekļaujošas sabiedrības principu attīstību e-vidē, bet arī mūžizglītības iespējas. Tāpēc patīkami redzēt, ka iedzīvotāji arvien vairāk izmanto e-pakalpojumus un daudzas dzīves situācijas, tostarp pieteikšanos studijām, risina elektroniski,” uzsver Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis.

 2017. gadā vienotā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv visvairāk skatītais publisko pakalpojumu apraksts bija “Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”, kas apskatīts vairāk nekā 73 tūkstošu reižu, liecina Valsts reģionālās attīstības aģentūras apkopotie dati. Tāpat e-pakalpojums “Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās” bijis viens no populārākajiem portālā Latvija.lv pieejamajiem e-pakalpojumiem, kas pērn uzsākts teju 120 tūkstošus reižu.
 Ar uzņemšanas punktiem un to darba laikiem var iepazīties gan augstskolu mājaslapās, gan arī portālā Latvija.lv. 

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā.

 Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.

 Papildu informācija:
 Kaspars Rūklis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
 Sabiedrisko attiecību nodaļa 
Tālr. 67026533 E-pasts: kaspars.ruklis@varam.gov.lv 
 www.varam.gov.lv 

 Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 "Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma" .

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta