Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
BREXIT
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs K. Gerhards aicina lielās pilsētas klimata pārmaiņu ierobežošanu izvirzīt par prioritāti
11.07.2018

Rīga, 2018. gada 11. jūlijs. — Šodien vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards sanāksmē informēja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas biedrus par nepieciešamību ierobežot klimata pārmaiņas un veicināt pielāgošanos, uzsverot, ka oglekļa mazietilpīga un pret klimata pārmaiņām noturīga attīstība ir Latvijas un Eiropas Savienības mērķis.

Ministrs K.Gerhards: “Klimata pārmaiņu ierobežošana Latvijas lielajām pilsētām jāizvirza par prioritāti. Pilsētām ir svarīga loma gan klimata politikas pasākumu izstrādē, gan īstenošanā. Tikai savstarpēji sadarbojoties ir iespējams nodrošināt ilgtspējīgus un īstenojamus risinājumus. Turklāt ne mazāk svarīgi ir veicināt arī zaļā dzīvesveida apziņu sabiedrībā, lai arvien vairāk iedzīvotāju izvēlētos videi draudzīgus produktus, pakalpojumus un risinājumus. Esmu gandarīts, ka Latvijas Lielo pilsētu asociācija ir atvērta sadarbībai un iesaistīsies darba procesos, lai Latvija līdz 2030.gadamsamazinātu SEG emisijas par 6%, izpildot Eiropas Savienībā noteiktos mērķus.” 

“Klimata pārmaiņu ierobežošanas pasākumi ir nepieciešami, taču jāņem vērā, ka ceļā uz videi draudzīgas politikas īstenošanu ļoti svarīgi ir izvēlēties pareizos instrumentus, lai nepakļautu riskam Latvijas tautsaimniecības attīstību, bet gluži otrādi – to veicinātu. Piemēram, izmantojot modernās tehnoloģijas, ir iespējams panākt vērā ņemamu resursu ietaupījumu, nenodarot zaudējumus virknei svarīgu tautsaimniecības nozaru,” viedokli pauž Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Viktors Valainis.

 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pašlaik izstrādā divus ilgtermiņa politikas plānošanas dokumentus – Oglekļa mazietilpīgas attīstības stratēģiju periodam līdz 2050.gadam, kā arī Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām stratēģiju laika periodam līdz 2030.gadam, kuros tiks iekļauti galvenie pasākumi emisiju ierobežošanai un pielāgošanās pasākumi. Tāpat šogad Ekonomikas ministrija sadarbībā ar VARAM sagatavos Latvijas nacionālo enerģētikas un klimata plānu (NEKP) 2021.-2030.gadam. Atbilstoši Eiropas Savienības regulu prasībām Latvijai SEG emisijas līdz 2030.gadam jāsamazina par 6% salīdzinājumā ar 2005.gadu. 

Klimata politikas prasības ir integrētas arī Eiropas Komisijas izstrādātajā priekšlikumā par daudzgadu budžetu, kur izvirzīts mērķis vismaz 25% finansējuma novirzīt klimata mērķu sasniegšanas veicināšanai (iepriekšējā periodā – 20%). Savukārt klimata mērķu sasniegšanas veicināšanai paredzēts novirzīt konkrētu daļu pieejamā finansējuma vairāku nozaru jautājumu risināšanai, tai skaitā Kopējās lauksaimniecības politikas, Reģionālās attīstības un kohēzijas politikas īstenošanai, Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondam u.c. 


Papildus informācija: 
Kaspars Rūklis Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
18.02.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta