Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Apstiprināts viedo pilsētvides tehnoloģiju ieviešanas konkursa nolikums
03.07.2018

Ir apstiprināts konkursa ”Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām” nolikums.  SIA “Vides investīciju fonds” aicinās iesniegt projektu iesniegumus viedu pilsētvides tehnoloģiju ieviešanai pilsētās.

SIA “Vides investīciju fonds” drīzumā aicinās iesniegt projekta iesniegumus Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) finansēto projektu atklātā konkursa ”Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām” ietvaros. Konkursa mērķis ir ieviest un demonstrēt viedās pilsētvides tehnoloģijas, kas samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas. Projekta iesniedzējs var būt pašvaldība vai tās iestāde, vai pašvaldības kapitālsabiedrība, kas iesaistīta pārvaldes uzdevumu veikšanā. Projekts jāīsteno Latvijas Republikas apdzīvotās vietās, kurām piešķirts pilsētas statuss.. Viens projekta iesniedzējs konkursa ietvaros var iesniegt ne vairāk kā divus projektu iesniegumus.

Konkursa ietvaros ir atbalstāmas šādas aktivitātes:

1) esošo pilsētvides tehnoloģiju vai to sastāvdaļu demontāža, lai nodrošinātu jaunas viedās pilsētvides tehnoloģijas uzstādīšanu;

2) jaunu viedo pilsētvides tehnoloģiju – atjaunojamos energoresursus izmantojošas viedās pilsētvides tehnoloģijas un energoefektivitāti veicinošas viedās pilsētvides tehnoloģijas, iegāde, piegāde, uzstādīšana, ieregulēšana (testēšana) un apkalpojošā personāla instruktāža;

3) projekta iesniegumu pamatojošās dokumentācijas sagatavošana;

4) programmatūru licences vai pakalpojuma par programmatūras lietošanu, t.sk. mākoņservisu izmantošana, kā pakalpojuma iegāde vai noma, lai nodrošinātu jaunu viedo pilsētvides tehnoloģiju darbību;

5) projekta demonstrēšanas un publicitātes pasākumu īstenošana un

6) būvuzraudzība un autoruzraudzība.

Konkursa ietvaros pieejamais finansējums ir 8 000 000 euro, tai skaitā 2 000 000 euro – atjaunojamos energoresursus izmantojošu viedo pilsētvides tehnoloģiju uzstādīšanai un 6 000 000 euro – energoefektivitāti veicinošu viedo pilsētvides tehnoloģiju ieviešanai. Maksimāli pieļaujamā EKII atbalsta intensitāte nepārsniedz 70 % no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

Informāciju par konkursa nolikumu skatiet Ministru kabineta 2018. gada 12. jūnija noteikumos Nr. 333 “Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām” nolikums”, kas pieejami: https://likumi.lv/ta/id/299903.

Papildus informācija par projektu iesniegumu iesniegšanas termiņiem, vadlīnijas projektu iesniedzējiem un biežāk uzdotie jautājumi būs pieejama SIA “Vides investīciju fonds” tīmekļvietnē www.lvif.gov.lv.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta