Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Baltijas valstis starp labākajām pasaulē kiberdrošības jomā
12.06.2018

Nacionālajā kiberdrošības indeksā (NCSI) Baltijas valstis nosauktas starp 15 labākajām pasaulē kiberdrošības jomā. Latvija augstākos rādītājus sasniegusi kiberdrošības politikas īstenošanā, kiberdraudu analīzē, valsts nozīmes pakalpojumu un dokumentu un personas datu aizsardzībā. Tāpat ar augstāko iespējamo punktu skaitu novērtētas Latvijas līdz šim īstenotās aktivitātes pret kiberuzbrukumiem.

Ņemot vērā trīs grupās sadalītos 12 dažādus digitālās drošības aspektus, Latvija saņēmusi 72 punktus no maksimāli iespējamajiem 100, ieņemot 12. vietu. Būtisku ieguldījumu kiberdrošības jomā Latvijā sniedz Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV. Savukārt Igaunija un Lietuva indeksā ieņēma attiecīgi trešo un sesto vietu. Visas Baltijas valstis apsteigušas tādas tehnoloģiju lielvalstis kā ASV, Krievija, Zviedrija un Ķīna.

“Patīkami, ka valsts paveiktais kiberdrošības jomā tiek novērtēts arī starptautiski, turklāt varam būt gandarīti, ka starp pozitīvajiem kritērijiem ir valsts nozīmes pakalpojumu un dokumentu aizsardzība. Vienmēr esam atbalstījuši ne tikai digitālas, bet arī kiberdrošas ekonomikas izaugsmi, ieguldot augstākā līmeņa e-pārvaldes infrastruktūras izveidē,” uzsver Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis.

Nacionālais kiberdrošības indekss (NCSI) ir globāls rādītājs, ko veido Igaunijas e-pārvaldes akadēmija. Tas nosaka valstu sagatavotību kiberdraudu novēršanā un spēju analizēt un pārvaldīt, lai novērstu kibernoziedzības gadījumus. NCSI ir arī datubāze ar publiski pieejamiem materiāliem un līdzeklis nacionālo kiberaizsardzības spēju veidošanai. Indekss pieejams vietnē - https://ncsi.ega.ee/

Indeksā pozitīvi atzīmēts Latvijas paveiktais valsts nozīmes pakalpojumu un dokumentu un personas datu aizsardzībā. Šie aspekti īpaši tiek uzsvērti arī integrētās komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas "Mana Latvija.lv. Dari digitāli!" mācībās, kur digitālie aģenti gūst zināšanas ne tikai par noteiktās dzīves situācijās nepieciešamajiem valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, bet arī apgūst personas datu aizsardzības un drošas interneta lietošanas principus.

Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē - https://mana.latvija.lv/.

Papildu informācija:
Kaspars Rūklis
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67026533
E-pasts: kaspars.ruklis@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta