Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Argentīniešu mākslinieka Adriāna Viljara Rohesa vides objekts uz Valsts vides dienesta ēkas fasādes
04.06.2018

Valsts vides dienests (VVD) ir sācis jaunu, atraktīvu sadarbību ar Rīgas Starptautisko laikmetīgās mākslas biennāli RIBOCA. Uz VVD fasādes Rūpniecības ielā 23, trešā stāva augstumā ar skatu uz Viesturdārzu, ir izvietots viens no biennāles mākslas objektiem. Argentīniešu mākslinieks Adriāns Viljars Rohess, savas radošās komandas pavadīts, pašrocīgi pie ēkas fasādes piestiprināja vides objektu – Argentīnas bezdelīgas hornero, kas ir šīs valsts nacionālais simbols, ligzdu.

Kā informatīvajos materiālos vēsta starptautiskā mākslas foruma RIBOCA organizatori, vēlēdamies uzsākt globālu dialogu starp šo Argentīnā bieži sastopamo “celtnieku” un citzemju faunu, floru un arhitektūru, tika savāktas pamestas hornero ligzdas un izvietotas dažādās planētas vietās, sekojot hornero sinantropiskai celtniecības loģikai. Koki, fasādes, stabi un vairāki citi objekti Havannā, Šarjā, Stokholmā, Ņujorkā, Atēnās un Anjanā kļuva par svešādām pamatnēm kleķa ligzdām. Rīgā padomju modernisms ar tā ģeometrisko racionālismu un jūgendstils ar tā standartizēto dabas imitēšanu, kļūst sevišķi interesants, kad nokļūst tiešā kontaktā ar Argentīnas bezdelīgas hornero konstrukcijām. Šo dubļu ligzdu diskurss kontrastē ar arhitektūras ideoloģijām, paverot iespēju dekonstruēt netiešus apgalvojumus par cilvēku dzīvesveidu un tā attiecībām ar citādo. 
Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle šogad norisinās pirmo reizi un ilgst no 2. jūnija līdz 28.oktobrim. Tajā piedalās 104 mākslinieki no 26 pasaules valstīm, viņu vidū arī Adriāns Viljars Rohass (Argentīna), Marks Dions (ASV), Ēriks Keselss (Nīderlande), Džeimss Bekets (Zimbabve/Nīderlande), kā arī latviešu mākslinieki – Andris Eglītis, Katrīna Neiburga, Kristaps un Ieva Epneri un citi. 8 norises vietās Rīgā un tās apkārtnē ir eksponēti 126 mākslas darbi, no kuriem 56 ir radīti speciāli biennālei. Paralēli izstādei, publisko pasākumu programmas ietvaros ir iespēja piedalīties arī dažādās meistarklasēs, apmeklēt lekcijas, filmu programmu un citus pasākumus. Izstādi var redzēt – Latvijas Universitātes bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā, topošajā mākslas centrā Zuzeum, Andrejsalā, Kristapa Morberga dzīvoklī, bijušās tekstilrūpnīcas Boļševička teritorijā, mākslas un tehnoloģiju kvartālā Sporta2, Kaņepes kultūras centrā un laikmetīgās mākslas izstāžu zālē Mākslas stacija Dubulti, Jūrmalā. Papildus pilsētvidē apskatāmas 10 liela mēroga mākslas instalācijas.
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta