Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Skaties tiešraidē diskusiju ar pasaules vadošajiem klimata pārmaiņu ekspertiem
30.05.2018

Šodien, 2018. gada 30.maijā no plkst. 14:00 līdz 17:00 Jelgavā ar pasaules vadošajiem ekspertiem klimata pārmaiņu jomā notiks diskusijas par klimata pārmaiņu realitāti Latvijā. Diskusijas būs iespējams vērot arī tiešraidē! Pasākums notiek Starpvaldību klimata pārmaiņu paneļa (Intergovernmental Panel on Climate Change, IPCC) pārstāvju pirmās vizītes Baltijas valstīs laikā.

Klimata pārmaiņas Latvijā kļūst aizvien pamanāmākas. To apliecina arī  nokrišņiem sevišķi bagātā iepriekšējās vasaras izskaņa un negaidīti agrā vasaras iestāšanās šajā pavasarī,” atgādina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. “Ja kādam vēl ir šaubas par klimata pārmaiņām un to izraisītajiem riskiem apkārtējai videi un sabiedrībai, aicinu ieklausīties IPCC pārstāvju teiktajā, jo šī organizācija atspoguļo visu pasaules zinātnieku viedokļus. Esmu gandarīts, ka IPCC atsaucās uz aicinājumu uzrunāt Latvijas sabiedrību, kā arī lēmumu pieņēmējus un zinātniekus.”

Jelgavā notiekošā diskusija ar IPCC par klimata pārmaiņu realitāti Latvijai no plkst. 14:00 līdz 17:00 vērojama tiešraidē tīmekļa vietnēs www.varam.gov.lv, www.lsm.lv un www.delfi.lv.

Dienaskārtība pieejama: http://ipcc.ch/apps/outreach/documents/422/1527600522.pdf

IPCC apvieno visas pasaules (195 valstu) zinātniekus kontekstā ar klimata pārmaiņu jautājumu pētniecību un nodrošina informāciju ANO sarunām, valstu politiku plānošanai utt. Sintezējot visu pasaules zinātnieku atklājumus, IPCC regulāri nāk klajā ar iespējami visobjektīvākajiem secinājumiem par klimata pārmaiņām (vai/cik lielā mērā tās notiek? Kas tās ir izraisījis? Kādas ir/būs sekas? Kas darāms, lai tās novērstu? Kas darāms, lai tām pielāgotos?). Arī Eiropas Savienības un Latvijas klimata politikas ir balstītas uz IPCC secinājumiem.

Kā liecina gan IPCC, gan Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pētījumi – klimata pārmaiņas Latvijā jau notiek un kļūst aizvien intensīvākas. Sabiedrībai un tautsaimniecībai ir jāpielāgojas.  Latvijā būtiski ne vien intensificēt emisiju ierobežošanu,  bet arī uzlabot klimatnoturīgumu.

"Latvija un citas Baltijas reģiona valstis sastopas ar klimata pārmaiņu izaicinājumiem, tostarp, sasilšanu un karstuma viļņiem, kas var apdraudēt cilvēku veselību,“ stāsta profesors Hans-Otto Pörtner, IPCC darba grupas par klimata pārmaiņu ietekmēm (WGII) līdzpriekšsēdētājs.“Taču ir pasākumi, lai pielāgotos un samazinātu šos riskus un radītu iespējas ilgtspējīgai nākotnei,” viņš piebilst.

Politiku un pasākumu koordinācijas nolūkā šogad Latvijā plānots apstiprināt Latvijas pielāgošanās klimata pārmaiņām stratēģiju, turklāt nozarēm līdz 2018. gada beigām būs jāvienojas par Latvijas siltumnīcefekta gāzu emisiju un piesaistes mērķu izpildi (šobrīd zināmās politikas un pasākumi nav pietiekami un neizpilde izraisīs būtiskas, tūlītējas finansiālās konsekvences).

Papildu informācija:

IPCC vizīti Latvijā organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru. Vizīte norit no 30.maija līdz 1.jūnijam un tās laikā notiek šādi pasākumi:

  • 30. maijā Jelgavā – publiskā diskusija par klimata pārmaiņu realitāti; 
  • 31. maijā Rīgā – diskusija Latvijas Pašvaldību Savienībā par klimata pārmaiņu nozīmīgumu pasaulē un Latvijā pašvaldību kontekstā; 
  • 31. maijā Rīgā – seminārs Saeimā, kurā pārrunās jaunāko un objektīvāko informācija par klimata pārmaiņām Latvijā un pasaulē, Latvijas izaicinājumus oglekļa mazietilpīgā un klimatnoturīgā attīstībā; 
  • 31. maijā Rīgā – atvērtā lekcija studentiem par klimata zinātni, jaunākajiem secinājumiem saistībā ar klimata pārmaiņu esamību, novēršanu un pielāgošanos;
  • 1. jūnijā Rīgā – starptautiska konference zinātniekiem par klimata pārmaiņām un IPCC, lai attīstītu Latvijas un Baltijas valstu zinātnieku, ekspertu un pētnieku sadarbību ar IPCC.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
17.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta