Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Norisinājies seminārs “LIFE projektu socioekenomiskais un ekosistēmu pakalpojumu novērtējums”
29.05.2018

24.maijā LIFE Atbalsta vienība rīkoja semināru projektu rakstītājiem un ieviesējiem par socioekenomisko un ekosistēmu pakalpojumu novērtējumu, kas ir būtiska LIFE projektu sastāvdaļa.

Ar ekosistēmu pakalpojumu konceptu un novērtēšanas metodēm semināra dalībniekus iepazīstināja Ivo Vinogradovs, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Ģeogrāfijas nodaļas pētnieks. Eksosistēmu pakalpojumu novērtējums ir obigāta LIFE dabas un bioloģiskās daudzveidības apakšprogrammas projektu sastāvdaļa. LIFE projektu ietvaros tas var tikt plaši interpretēts, un atkarībā no projekta mērķiem, to iespējams veikt gan ļoti vienkāršā formā, gan detalizēti un visaptveroši. Par to, kā izvēlēties indikatorus, kurus vērtēt un kurus ne, kā arī vai un kādā mērā iespējams un vajadzīgs indikatorus mērīt kvantitatīvās vērtībās, stāstīja Inga Hoņavko no Dabas aizsardzības pārvaldes, LIFE EcosystemServices projekta vadītāja.

Ar socioekonomiskā novērtējuma metodoloģiju iepazīstināja biedrības “Baltijas Krasti” pārstāves – Elīna Konstantinova un Aija Peršēvica. Socioekonomiskais novērtējums ir aktuāls visiem LIFE projektiem un to ir iespējams veikt dažādi, atkarībā no konkrētā projekta. Semināra dalībniekiem bija iespēja iepazīties arī ar LIFE COASTLAKE projekta pieredzes stāstu, ko stāstīja Laura Zvingule no nodibinājuma “Latvijas Dabas fonds”, un uzzināt par biežākajām kļūdām, kas tiek pieļautas jau projekta plānošanas gaitā, kā arī to, kā šīs kļūdas risināt. 

Socioekenomiskais un/vai ekosistēmu pakalpojumu novērtējums ir jāiekļauj jau projekta pieteikumā un jāieplāno tā aktualizēšana visa projekta garumā, kā arī jāatceras to saistītās izmaksas iekļaut LIFE projekta budžetā, lai projekta īstenošanas gaitā būtu mazāk nepatīkamu sarežģījumu.

Seminārs notika Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā un to apmeklēja 24 dalībnieki.

Informācija par turpmākajiem LIFE semināriem vietnē www.lifeprogramma.lv sadaļā – “Pasākumi” vai vēršoties pie LIFE Atbalsta vienības speciālistiem - https://lifeprogramma.lv/lv/kontakti

Par programmu LIFE

LIFE programma ir ES (Eiropas Savienības) finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. LIFE programmas kopējais budžets laika posmam no 2018.–2020. gadam   ir   EUR 1 657 miljoni. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti 47 projekti.

Par LIFE Atbalsta vienību – projektu CAP LIFE LAT

CAP LIFE LAT (Projekts Nr. LIFE14CAP/LV/000002 “Capacity Building for LIFE Programme implementation in Latvia”) ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un  Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas (LVAFA) veidots LIFE projekts ar mērķi veicināt sekmīgo LIFE programmas projektu apjomu Latvijā, sniedzot atbalstu projektu pieteicējiem un realizētājiem.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Mārcēna
Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas
LIFE Atbalsta vienības  sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.: 26522008, baiba.marcena@lvafa.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
17.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta