Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Iniciatīvas “Strādā jebkur!” laikā VARAM aicina izmantot valsts e-pakalpojumus
25.05.2018

Lai sabiedrības, uzņēmēju, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju vidū popularizētu elastīgu darba stilu un valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv pieejamos e-pakalpojumos, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau ceturto gadu piedalījās iniciatīvā “Strādā jebkur!”. Pasākuma laikā integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” digitālie aģenti un vēstneši – mūziķe un māmiņa Māra Upmane-Holšteine un aktieris Mārtiņš Vilsons – dalījās savā pieredzē un iepazīstināja ar e-pakalpojumu izmantošanas ieguvumiem.

“Strādā jebkur!” dienas laikā klātesošajiem bija iespēja aizpildīt tiešsaistes testus par tādām dzīves situācijām kā “Bērna gaidīšana un piedzimšana”, “Vecuma pensijas apmērs un saņemšana” un “Ceļošana”, ļaujot noskaidrot savas zināšanas par valsts un pašvaldību piedāvātajiem e-risinājumiem, kas palīdz dzīves situācijas atrisināt elektroniski. Konsultācijas sniedza “digitālie aģenti”, kas mācījušies  integrēto komunikācijas un mācību aktivitāšu programmu “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros. Lai interesenti varētu noskaidrot tuvāko vietu, kur iespējams sastapt kādu no digitālajiem aģentiem nepieciešamā atbalsta valsts e-risinājumu lietošanā saņemšanai, aicinām iepazīties ar portāla Latvija.lv atbalsta vietnē esošo digitālo aģentu tīklu.

“Jaunākais Eiropas Komisijas publiskotais Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss liecina, ka Latvijā ir attīstīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) infrastruktūra, kas ļauj strādāt attālināti. Tajā pašā laikā mums ir jāspēj šīs priekšrocības izmantot lietderīgi, jo elastīgs darbs sākas ar katru no mums. Tas prasa ne tikai zināmu pašdisciplīnu, bet arī spēju efektīvi pārvaldīt savu brīvo laiku. Kā viens no piemēriem ir valsts e-pakalpojumu izmantošana – tos veicot attālināti, iespējams ietaupīt savu laiku, ko attiecīgi var izmantot citu pienākumu veikšanai,” uzsver valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis.

Iniciatīvas laikā eksperti no Latvijas Nacionālā arhīva un Latvijas Nacionālās bibliotēkas interaktīvā veidā iepazīstināja interesentus ar Kultūras mantojuma satura digitalizāciju, tostarp kultūras mantojuma tekstu, attēlu, kino, skaņas, video un muzeju priekšmetu digitalizāciju, pieejamību un izmantošanas iespējām.

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē - https://mana.latvija.lv/.

Programma ir finansēta no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma”.

 


Papildu informācija:

Laura Jansone
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta