Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Apmācības EUMETSAT satelītu novērojumu datu izmantošanai klimata pētniecībā
14.05.2018

Eiropas Meteoroloģisko satelītu izmantošanas organizācija (EUMETSAT) un VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC) pirmo reizi rīko mācību kursus “Satelītu novērojumu datu izmantošana klimata monitoringā un klimata pētniecībā”. Kursi notiek no 14. līdz 18. maijam Rīgā.

Mācību kursu mērķis ir attīstīt esošo un jauno lietotāju prasmes un iemaņas, izmantojot Projekta satelītu novērojumu datu pielietošanai klimata monitoringā CM SAF (The Satellite Application Facility on Climate Monitoring) produktus, kā arī brīvi pieejamo programmatūru operatīvā klimata monitoringā un klimata pētniecībā. Kursu laikā dalībnieki arī tiks iepazīstināti ar Copernicus Climate Change Service (C3S) izstrādātiem klimatiskiem datiem (Climate Data Store).

Mācību kursu mērķauditorija ir nacionālo meteoroloģisko dienestu, universitāšu un dažādu pētniecības institūciju pārstāvji, kurus interesē ar satelītiem iegūto klimatisko novērojumu datu praktiska izmantošana. Kursi ietver gan skaidrojošas prezentācijas, gan darbu grupās, fokusējoties uz darbu ar konkrētiem projektiem, t.sk. dalībnieku pašu izvēlētu problemātiku.

Par EUMETSAT

EUMETSAT galvenie uzdevumi ir Eiropas Operatīvo meteoroloģisko satelītu sistēmas uzturēšana un attīstīšana, nodrošinot atbalstu meteorologiem potenciāli bīstamu laika apstākļu identificēšanā un monitorēšanā, tādejādi sabiedrībai un civilās aizsardzības dienestiem palīdzot mazināt nelabvēlīgo laika apstākļu sekas un aizsargāt cilvēku dzīvību un īpašumu. EUMETSAT sniegtā informācija ir arī būtiska, nodrošinot gaisa, jūras un sauszemes satiksmi, kā arī ikdienas uzņēmējdarbību daudzās nozarēs.

Par LVĢMC

LVĢMC apkopo un apstrādā vides datus, sniedzot objektīvu un drošticamu informāciju par vidi sabiedrībai, valsts un pašvaldību institūcijām, veic vides monitoringu un nodrošina zemes dzīļu fonda ģeoloģisko pārraudzību un zemes dzīļu racionālu izmantošanu, kā arī īsteno valsts politiku ģeoloģijas, hidroloģijas, meteoroloģijas, klimatoloģijas, gaisa kvalitātes un pārrobežu gaisa piesārņojuma ietekmes jomā.

Oskars Vizbulis
Valsts SIA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs"
Maskavas iela 165, Rīga, LV - 1019
Sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr. 27337797"
www.meteo.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta