Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Norisinājies LIFE Vides apakšprogrammas projektu rakstītāju seminārs
09.05.2018

25. un 26. aprīlī LIFE Atbalsta vienība rīkoja semināru projektu rakstītājiem, kuri 2018.gadā plāno iesniegt koncepcijas LIFE Vides apakšprogrammā.

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar jauno LIFE programmas divpakāpju pieteikšanās sistēmu, īpašu uzmanību veltot LIFE projektu koncepciju sagatavošanai, kas Vides apakšprogrammā Eiropas Komisijā jāiesniedz jau jūnija vidū. Tika apskatīti projektu budžeta sastādīšanas jautājumi un līdzfinansējuma iespējas – Nacionālā finansējuma konkursa kārtība, kā arī finansējuma iespējas sadarbībā ar Attīstības finanšu institūciju Altum.

Seminārā piedalījās LIFE programmas dabas un bioloģiskās daudzveidības, kā arī vides un resursefektivitātes eksperti, tai skaitā Laura Giappichelli no EASME – ES Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūras.

Īpaši produktīva bija pirmo reizi LIFE semināru vēsturē rīkotā 40 minūšu darba pauze, kas tika nosaukta par “Mentoru kafejnīcu”, kuras laikā ikviens apmeklētājs brīvā gaisotnē varēja doties pie izvēlētā LIFE projektu mentora un uzdot sevi interesējošos jautājumus. Mentori bija pieredzējuši LIFE projektu īstenotāji un cilvēki, kas orientējas LIFE programmā – Inga Račinska (LDF), Lūcija Kursīte (NEEMO), Elīna Konstatntinova (Baltijas Krasti), Ilona Mendziņa (VARAM), kā arī LIFE Atbalsta vienības speciālisti – Jānis Vēbers, Zane Pūpola, Līga Baumane, Artūrs Tribis.

Divu dienu semināru, kas notika Rīgā, Dabas muzeja telpās, kopā apmeklēja 53 dalībnieki.

Informācija par turpmākajiem LIFE semināriem vietnē www.lifeprogramma.lv sadaļā – “Pasākumi” vai vēršoties pie LIFE Atbalsta vienības speciālistiem - https://lifeprogramma.lv/lv/kontakti

Par programmu LIFE

LIFE programma ir ES (Eiropas Savienības) finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. LIFE programmas kopējais budžets laika posmam no 2018.–2020. gadam   ir   EUR 1 657 miljoni. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti 47 projekti.

Par LIFE Atbalsta vienību – projektu CAP LIFE LAT

CAP LIFE LAT (Projekts Nr. LIFE14CAP/LV/000002 “Capacity Building for LIFE Programme implementation in Latvia”) ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un  Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas (LVAFA) veidots LIFE projekts ar mērķi veicināt sekmīgo LIFE programmas projektu apjomu Latvijā, sniedzot atbalstu projektu pieteicējiem un realizētājiem.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Mārcēna
Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas
LIFE Atbalsta vienības  sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.: 26522008, baiba.marcena@lvafa.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta