Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs K.Gerhards: Valsts atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai reģionos ir vitāli svarīgs
08.05.2018

2018. gada 8. maija Ministru kabineta sēdē valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotos priekšlikumus*, kuros ir noteikti vairāki atbalsta mehānismu uzņēmējdarbības veicināšanai pašvaldībās, kā arī rosināts noteikt mazāku īpašuma iegādes cenu uzņēmējiem, kuri pirms tam bijuši tā nomnieki un ieguldījuši īpašuma attīstībā. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzsvēra: “Iedzīvotāji arvien biežāk izvēlas dzīvot tuvāk attīstības centriem – lielajām pilsētām, kur pieejamas plašākas darba iespējas. Notiek vietēja mēroga migrācija – arī emigrācija darba meklējumos uz citām valstīm vēl joprojām tiek uzskatīta par risinājumu. Tāpēc pilnvērtīgs valsts atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai reģionos ir vitāli svarīgs. Jo vairāk uzņēmēju saskatīs iespēju veidot uzņēmējdarbību Latvijas reģionos, jo vairāk darbavietu tiks radīts. Darbavietu pieejamība veicinās iedzīvotāju palikšanu savās dzimtajās pilsētās un valstī, kā arī nodrošinās teritoriju saglabāšanu un atjaunošanu. Tur, kur būs darbs, būs arī iedzīvotāji! Tāpēc mūsu uzdevums ir darīt visu iespējamo, lai veidotu pilnvērtīgu atbalsta mehānismu uzņēmējiem, lai valsts iedzīvotājiem darbavietas būtu pieejamas iespējami tuvu dzimtajām mājām.”

VARAM izstrādājusi vairākus priekšlikumus, kas dotu pašvaldībām plašākas iespējas sniegt atbalstu uzņēmējiem. Piemēram, tiek rosināti grozījumi, kas ļautu piešķirt tiesības nomniekam (uzņēmējam) kā pirmajam pretendentam iegādāties nomāto nekustamo īpašumu no pašvaldības, balstoties uz nekustamā īpašuma nomas līgumu. Tiek piedāvāts noteikt samazinātu pārdošanas cenu šī īpašuma iegādei, kas būtu kā vēl viens atbalsta mehānisms uzņēmējiem.

Tiek rosināts paplašināt pašvaldību tiesības un izveidot sadarbības modeli starp VAS "Attīstības finanšu institūcijā Altum" un pašvaldībām, lai tās varētu dot garantijas uzņēmējiem, kuri dibinājuši vai plāno dibināt uzņēmējdarbību attiecīgajā pašvaldībā.* Ziņojums "Problēmjautājumi saistībā ar atbalsta mehānismu pieejamību pašvaldībām uzņēmējdarbības sekmēšanai savā teritorijā un kooperācijas intensificēšanai, to iespējamie risinājumi". 

* Ziņojums "Problēmjautājumi saistībā ar atbalsta mehānismu pieejamību pašvaldībām uzņēmējdarbības sekmēšanai savā teritorijā un kooperācijas intensificēšanai, to iespējamie risinājumi". 

Santa Vaļuma
Ministra padomniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20222000
E-pasts: santa.valuma@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta