Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Putnu mēnesī Dabas muzejā atklās divas izstādes
04.04.2018

Latvijā aprīlī dažādu vides izglītības organizāciju pasākumos tiek atzīmētas Putnu dienas. Arī Dabas muzejā visu mēnesi notiks dažādi pasākumi, un jau šonedēļ tiks atklātas divas putnu tēmai veltītas izstādes.

No 4. līdz 8. aprīlim muzeja Zooloģijas ekspozīcijā būs skatāma desmitgadīgā Jūrmalas Mākslas skolas 3. kursa audzēkņa Jakova Mitina grafikas darbu izstāde. Viņa pedagogs Mākslas skolā ir Antons Vaivods. Darbi veidoti grafikas tehnikās: sausās adatas un linogriezumā (krāsainā un melnā), un izstāde ir veltījums Latvijas putniem. Jakovs par savu aizraušanos saka: „Latvija ir ļoti skaista valsts, kurā mājo daudz putnu. Man patīk tos novērot, tos klausīties. Katram putnam ir savs raksturs, sava balss, savi ieradumi. Putni vienmēr simbolizē brīvību un neatkarību. Spārni asociējas ar iedvesmu un impulsu. Spārnotie pilsētnieki, mežu un purvu iemītnieki, jūras un upju putni, gājputni un šeit ziemojošie, visi viņi apbur ar savu izteiksmīgumu un individualitāti.” Jakovs ir starptautisku izstāžu dalībnieks Polijā, Lietuvā, Francijā, Krievijā, Grand Prix ieguvējs IX Starptautiskajā konkursā „Cilvēks no malas līdz malai’’ Samārā (Krievijā) un Francijas konkursa „Concours International d`Arts Plastiques 2017’’ laureāts.

Piektdien, 6. aprīlī, plkst. 15.00 muzejā tiks atklāta gadskārtējā fotoizstāde „Mans putns” un paziņoti fotokonkursa laureāti. Konkurss notiek jau 17 gadus, un tā mērķis ir veicināt interesi par putniem un mudināt cilvēkus ieskatīties dabā, saprast un mīlēt to. Šogad konkursā piedalījās 102 fotogrāfi, kas iesniedza vairāk nekā 200 fotogrāfijas. Visvairāk darbu iesniegti pieaugušo vecuma grupā, tomēr aktīvi bijuši arī bērni, jaunieši un seniori. Izstādē līdzās fotogrāfijām būs skatāmi arī putnu izbāžņi – muzeja vēsturiskās vērtības un jaunieguvumi –, kā arī Baltijas valstu nacionālo putnu izbāžņi. Mazajiem apmeklētājiem piedāvāsim izmēģināt putnu fotogrāfa maskēšanās tērpu un pavērties uz izstādes ekspozīciju no maskēšanās  telts. Visiem interesentiem būs iespēja salīdzināt savu roku garumu ar Latvijas plēsīgo putnu spārnu izpletumu.

Izstāde atvērta līdz 22. aprīlim muzeja darba laikā. Fotokonkursa organizatori arī šogad lepojas ar vērtīgo balvu fondu. Turpinām sadarbību ar Canon Biznesa centru – IB Serviss, AS “Latvijas valsts meži”, SIA „Brīvs”, Dabas aizsardzības pārvaldi, Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, apgādu „Zvaigzne ABC” un žurnālu „Vides Vēstis”.

Putnu tēmai pievērsīsimies arī 14. aprīlī pasākumā „Krājuma kolekciju prezentācijas”, kas, kā ierasts, notiek mēneša otrajā sestdienā, un kurā šomēnes būs iespēja uzzināt vairāk par svītraino pūču un ķeģu dzīvesveidu. Savukārt mēneša pēdējā sestdienā, 28. aprīlī, ģimenes dienā „Pavasaris un putni” ģimenes ar bērniem ir aicinātas iepazīt putnus kā pavasara vēstnešus – no kurienes un kad tie atlido, ar ko nodarbojas, kā un kāpēc dzied.  Skolēnu grupām iespējams pieteikties uz tematiskajām nodarbībām par putniem: „Viegls kā putns” 1.–4. klasei (kā putni pielāgojušies lidošanai), „Latvijas putni” 2.–5. klasei (pielāgojumi barības iegūšanai), „Lido gājputni” 4.–9. klasei (putnu migrācijas), pieejamas arī ekskursijas Latvijas putnu ekspozīcijā. Pieteikšanās, zvanot pa telefona numuru 67356051.

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Informāciju sagatavoja:

Polīna Šķiņķe
Latvijas Dabas muzeja
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67356058, 67356024
E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta