Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Inčukalna sērskābā gudrona dīķos notiek gudrona virsējā slāņa atsūknēšana un piesārņotās augsnes ekskavācija
29.03.2018

Ievērojot projekta “Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābā gudrona dīķi” sanācija, II posms” nozīmību un sabiedrības lielo interesi, šodien, 29.martā Inčukalna novadā, sērskābā gudrona Dienvidu dīķa un Ziemeļu dīķa teritorijās Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) organizēja Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbu atsākšanas publisko pasākumu.

Pasākumā piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Valsts vides dienesta ģenerāldirektores pienākumu izpildītāja, ģenerāldirektores vietniece Aina Stašāne, kā arī pārstāvji no Inčukalna novada domes, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Finanšu ministrijas, A/S “Latvijas valsts meži”, Vides aizsardzības kluba.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs K.Gerhards uzsvēra, ka, pabeidzot sanācijas darbus, tiks sniegts būtisks ieguvums videi un sabiedrībai – tuvējiem iedzīvotājiem, kā arī dabai. Turklāt sanācijas darbu izpildei piesaistītais Eiropas Savienības līdzfinansējums segs līdz pat 80% no kopējām darbu izmaksām.

Savukārt VVD ģenerāldirektores pienākumu izpildītāja, ģenerāldirektores vietniece Aina Stašāne norādīja uz garo projekta priekšvēsturi un iepirkuma procedūrām, lai iegūtu saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu, kā arī pauda pārliecību, ka darbi tiks īstenoti plānotajos termiņos.

Sanācijas darbu veicējs pilnsabiedrība “Inčukalns EKO” un inženiertehniskās uzraudzības pakalpojuma sniedzējs SIA “Geo Consultants”  mediju un sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem demonstrēja sērskābā gudrona virsējā slāņa atsūknēšanu Dienvidu dīķī.Uzņēmēji informēja, ka kopš līguma noslēgšanas šī gada 1.februārī ir saskaņoti nepieciešamie dokumenti (sanācijas programma, darba aizsardzības plāns, rakšanas darbu atļaujas, tehniskie noteikumi utt.), kā arī veikta nepieciešamās tehnikas un iekārtu piesaiste.

Projekta “Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābā gudrona dīķi” sanācija, II posms” (Nr.5.6.3./17/I/001) ietvaros līdz 2023. gada nogalei plānots atjaunot 2,5 ha zemes, kas aptver abu piesārņojuma avotu (gudrona dīķu) platību. Projekta ieviešanas rezultātā kopējā zemes platība, ko varēs iesaistīt saimnieciskajā apritē atbilstoši teritorijas plānojumā noteiktajam, ir aptuveni 7 - 9 ha.

Maruta Bukleviča
Valsts vides dienesta
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67084217; 25780460
E-pasts: maruta.buklevica@vvd.gov.lv
www.vvd.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta