Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Notiks informatīva sanāksme par dabas parka „Ragakāpa” dabas aizsardzības plāna izstrādes uzsākšanu
23.03.2018

Lai informētu par iecerēto dabas aizsardzības plāna izstrādi dabas parkam “Ragakāpa” un iesaistītu sabiedrību šī dokumenta tapšanā, trešdien 28. martā Jūrmalā notiks informatīvā sanāksme, uz kuru aicināti zemes īpašnieki, uzņēmēji un vietējās sabiedrības pārstāvji.

Dabas aizsardzības plāns taps turpmāko 12 gadu periodam un tā uzdevums ir saskaņot dabas saglabāšanas, dabas resursu izmantošanas, reģiona attīstības, tūrisma infrastruktūras attīstības, atpūtas iespēju un citas intereses tā, lai tiktu saglabātas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas unikālās dabas un kultūrvēsturiskās vērtības.

Lai to izdarītu pēc iespējas sekmīgāk, būtiska ir vietējo iedzīvotāju iesaiste sabiedriskās apspriešanas sanāksmēs. Tikšanās laikā Jūrmalā klātesošie varēs uzzināt par dabas parka “Ragakāpa” izveidošanas mērķiem un dabas vērtībām, plāna izstrādes procedūru, termiņiem, iesaistītajiem ekspertiem, pētījumiem un iespēju piedalīties dabas aizsardzības plāna izstrādē.

Dabas parks “Ragakāpa” ir izveidots jau 1962. gadā, lai saglabātu ar bioloģiski vērtīgu, vecu priežu mežu apaugušās kāpas un dabas daudzveidību jūras piekrastē. Pati Ragakāpa ir aptuveni 17 metrus augsta un stāva kāpa, kas īpaši izceļas uz lēzenā piekrastes reljefa fona. Lai dabas parka apmeklētājus iepazīstinātu ar teritorijā sastopamajām dabas vērtībām, parkā ir ierīkotas divas dabas takas, izvietoti informācijas stendi un soliņi, kā arī stāvākajās vietās uz takām ir ierīkotas kāpnes.

Aicinām iedzīvotājus, īpaši zemju īpašniekus, apsaimniekotājus un komersantus iesaistīties un piedalīties, lai uzzinātu priekšlikumus un ieceres un savlaicīgi paustu viedokli par turpmāko šīs teritorijas apsaimniekošanu un izmantošanu!

Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk – pārvalde) uzdevumā plānu izstrādā SIA „Vides Konsultāciju Birojs”, www.vkb.lv.  Izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus par turpmāko Ragakāpas attīstības vīziju aicinām klātienē sanāksmes laikā vai rakstiski, adresējot tos plāna izstrādes vadītājam Ilmāram Bodniekam, e-pasts: ilmars@vkb.lv līdz 2018.gada 25.aprīlim.

Informatīvā sanāksme notiks 28. martā plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas domē, Jomas ielā 1/5, Jūrmalā.

Informāciju sagatavoja:

Maija Rēna
Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste
maija.rena@daba.gov.lv
Tālr.: 2927236

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta