Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs K.Gerhards: Demokrātijas principu pārkāpšana nav pieļaujama ne Rīgā, ne arī citās pašvaldībās
01.03.2018
Ņemot vērā šī gada 1. martā masu medijos publicēto informāciju par Rīgas domes sēdē pieņemto lēmumu saistībā ar ierobežojumu noteikšanu domes deputātu uzdodamo jautājumu skaitam, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzsver, ka gadījumā, ja Rīgas domē, pieņemot minētos nolikuma grozījumus, ir pārkāpti demokrātijas principi - lēmums tiks atcelts.
Ministrs K.Gerhards: „Ikviens domes deputāts – gan no pozīcijas, gan no opozīcijas, pārstāv savu vēlētāju intereses – ja iespēja uzdot jautājumus no pozīcijas puses tiek vienpusēji ierobežota, tad opozīcijas deputātam tiek liegta iespēja pilnvērtīgi piedalīties domes sēdēs un lēmumu pieņemšanā. Demokrātiskā valstī deputātam ir tiesības uzdot tik daudz jautājumu – gan ziņotājam, gan iesniedzējam, kamēr deputāts ir guvis pārliecību, ka attiecīgais domes lēmums tiks pieņemts atbilstoši normatīvo aktu prasībām un sabiedrības interesēs.” 

Latvijas Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums nosaka, ka deputātam ir balsstiesības visos jautājumos, kurus izskata domes sēdēs, kā arī to, ka domes sēdē deputātam ir tiesības piedalīties debatēs, uzdot jautājumus, sniegt uzziņas. Savukārt Valsts pārvaldes iekārtas likums nosaka, ka par koleģiālas institūcijas pārvaldes lēmuma lietderību un tiesiskumu atbild tie koleģiālas institūcijas locekļi, kas balsojuši, ja vien kāds no viņiem nav īpaši pieprasījis lēmuma pieņemšanas protokolā fiksēt savus iebildumus. Turklāt norādāms, ka deputātu jautājumu uzdošanas ilgumu un uzdoto jautājumu skaitu ierobežot nedrīkstētu, jo domes sēdē izskatāmo jautājumu apjoms un būtība var krasi atšķirties. 

Šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nav saņēmusi Rīgas pilsētas domes grozījumus nolikumā, kas atbilstoši masu medijos izskanējušajai informācijai paredz noteikt un ierobežot deputātu tiesības uzdot jautājumus, pārtraukumu ilgumu un biežumu, kā arī deputātu galavārda vai secinājumu izteikšanu. Pēc nolikuma grozījumu saņemšanas, VARAM veiks grozījumu izvērtēšanu pēc būtības un sniegs atzinumu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

Santa Vaļuma
Ministra padomniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20222000
E-pasts: santa.valuma@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta