Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM un Latvijas uzņēmēju delegācija Gruzijā vienojās par sadarbību atkritumu apsaimniekošanas un IKT jomā
01.03.2018
No 2018. gada 21. līdz 24. februārim Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji kopā ar nozares uzņēmēju pārstāvjiem devās darba vizītē uz Gruziju. Tikšanās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas un noslēgtas vienošanās atkritumu apsaimniekošanas un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā. 

Divpusējās tikšanās laikā Gruzijas Lauksaimniecības un vides aizsardzības minsitrijā Latvijas puse iepazīstināja ar paveikto atkritumu apsaimniekošanā, tai skaitā par paveikto pēdējo 20 gadu laikā un pašreizējiem izaicinājumiem un plāniem depozīta sistēmas ieviešanā dzērienu iepakojumam. Īpaši tika uzsvērta Latvijas pieredze Eiropas Savienības prasību pārņemšanā. Gruzijas puse informēja, ka vides jautājumi Gruzijā ir svarīgi, taču ir vairāki izaicinājumi. Atkritumu apsaimniekošanas jomā ir izveidota nepieciešamā likumdošanas bāze, taču ir būtiskas problēmas ar prasību praktisko ieviešanu. Tāpat Gruziju interesē Latvijas pieredze atkritumu apsaimniekošanā saistībā ar apdzīvotības blīvumu, jo lielākā iedzīvotāju daļa ir koncentrēta Tibilisi un pilsētas tuvumā, kas ir salīdzināma ar situāciju Rīgas reģionā.

Tikšanās laikā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un  Gruzijas vides un lauksaimniecības ministra vietnieks Solomons Pavliashvili parakstīja starpinstitūciju deklarāciju par sadarbību atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Savukārt ar Gruzijas ekonomikas ministra vietnieku informācijas tehnoloģiju (IT) jautājumos Giorgi Čerkezišvili pārrunāja aktualitātes IKT jomā un vienojās par tālāko sadarbību digitālās pārvaldes, e-pakalpojumu, digitālo prasmju attīstībā. Vizītes laikā tika arī apliecināta tālākā sadarbība Austrumu partnerības digitālā harmonizācijas paneļa ietvaros un panākta vienošanās par ciešāku sadarbību radiofrekvenču spektra koordinācijas un pārvaldības jautājumos.

Tikšanās ietvaros Latvijas puse apliecināja atbalstu Gruzijas centieniem manīt Starptautiskās telesakaru savienības reģionālo piederību un ciešāk integrēties ar Eiropas reģiona valstīm. Delegācijas vadītājs Kaspars Gerhards nodeva Gruzijas pusei Satiksmes ministra vēstuli kā apliecinājumu atbalstam.  

Vizītes ietvaros notika Valsts akcijas sabiedrības “Elektroniskie sakari”, VARAM un Gruzijas nacionālās sakaru komisijas tikšanās. Tikšanās laikā tika pārrunāti un prezentēti Latvijas sasniegumi frekvenču koordinācijas un spektra monitoringa jomā. Gruzijas puse izteica priekšlikumu pieredzes apmaiņas veicināšanai un labās prakses pārņemšanai izmantot Eiropas un Starptautiskos divpusējās sadarbības finanšu instrumentus.

Gruzijas puse uzaicināja Latvijas pārstāvjus piedalīties 2018.gada jūnijā Tbilisi notiekošajā EuroDIG augsta līmeņa konferencē.

Delegācijas vizītes laikā Latvijas IT Klasteris organizēja datu drošības forumu, kura laikā tika panākta vienošanās ar Gruzijas IKT uzņēmējdarbības padomi, parakstot saprašanās memorandu par ciešāku sadarbību Eiropas vispārējās datu aizsardzības regulas kontekstā. Šis memorands ir papildinājums 2017.gadā Valsts prezidenta vizītes laikā Gruzijā parakstītajam abu valstu sadarbības memorandam.

Ar Gruzijas reģionālās attīstības un infrastruktūras ministru Zurabu Alavidze tika pārrunāta pieredzes apmaiņas iespējas vides aizsardzības infrastruktūras izveidē, tās uzturēšanā, kā arī sadarbība reģionālās attīstības jautājumos. Gruzijas puse izrādīja interesi par Latvijas pieredzi reģionālās reformas jautājumos un pārvaldes struktūru optimizēšanā. Latvijas puse izteica uzaicinājumu Gruzijas delegācijai apmeklēt Latviju un iepazīties ar praktiskiem projektu un aktivitāšu piemēriem. Abas puses vienojās par nepieciešamību sagatavot sadarbības memorandu, ko varētu parakstīt 2018.gada vasarā.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: 67026418
www.varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta