Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
BREXIT
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Nacionālā botāniskā dārza āra ekspozīcijās var baudīt dabas ziemīgus skatus
25.01.2018

Nacionālā botāniskā dārza āra ekspozīcijās var baudīt dabas ziemīgus skatus, bet dārza oranžērijā valda mūžīga vasara. Šobrīd sukulentu zālē pēc 12 gadiem ir uzziedējusi Agave braceana, izveidojot vismaz 6 reizes garāku ziednesi par auga augstumu. Uz šo momentu ziedi vēl neplaukst, bet plaukšana sāksies no ziedneša apakšas virzienā uz augšu. Pēc noziedēšanas lapu rozete iet bojā. Sukulentu zālē varēs atrast arī aloji (Aloe dolomitica), kuru milzīgā lapu rozete katru gadu galotnes tuvumā attīsta fantastisku zarotu ziednesi ar bezgala daudz ziediem. Turpat izteiksmīgs Japānas augs Pittospora tobira priecēs ar krēmkrāsas, smaržīgiem ziedu čemuriem.

Tropu zālē var apskatīt Papya carica, kurš audzēts no sēklas, gada laikā izaug pāris metru garumā, un attīsta ziedus. Oranžērijas apstākļos nogatavojas aromātiski un ēdami papaijas augļi. Kā arī dekoratīvo ananāsu (Ananas comosus ‘Variegatus’), kurš selekcijas ceļā izveidots audzēšanai telpās. Krāsainā lapu rozete, pie ļoti bagātīgas gaismas, uzzied 5-6 gadā, attīstot augli, kuru var ēst.

Oranžērijas siltajos subtropos aug citrons - Citrus limon, kurš, bez pārtraukuma, ja vien ziemas mēnešos pietiek gaismas, attīsta ziedpumpurus, ziedina ziedus, ierieš un nogatavina garšīgus citronus. Šobrīd vienlaicīgi uz auga var ieraudzīt gan ziedus, gan augļus dažādās attīstības stadijās. Šajā zālē varēs apskatīt arī strelīciju (Strelitzia reginae) ziedēšanas kulmināciju. Vasaras mēnešos šiem majestātiskajiem ziediem ir atpūtas laiks, kad samazina laistīšanu, novieto vēsākās telpās. Un Cymbidium sp. - orhidejas - cimbīdijas, kuriem liela daļu šķirņu, uzzied tieši ziemas laikā. Augu ziediem vajadzīgs teicams apgaismojums un speciāla orhidejām paredzēta augsne. Ziednesis ar ziediem zied vairākus mēnešus. Savukārt fikuss (Ficus triangularis)  ieinteresēs ar netradicionāliem ziediem, kas augam vairāk atgādina mazus augļus. Jo fikusiem raksturīga tā saucamā iekšējā ziedēšana, kur apputeksnēšanās un sēklu veidošanās notiek augļa iekšpusē.


Vēsajā subtropu zālē atrodas krāšņā Magnolia grandiflora ‘Nigra’ - šīs šķirnes magnolijas krūmam nepieciešams daudz gaismas un vēsa telpa, lai tas vēl bezlapu stadijā uzziedētu tumši violetsarkanbrūniem ziediem. Pēc noziedēšanas augs skaisti salapos.


Aktualitātes ziemā, fotorelīze. https://failiem.lv/u/h2ngvfnw

Atgādinām, ka oranžērija atvērta katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas, no plkst. 09.00 līdz 18.00.

Vairāk informācijas: www.nbd.gov.lv

Informāciju sagatavoja:
Zane Purne
Oranžērijas augu nodaļas vadītāja
VZI APP ‘’Nacionālais botāniskais dārzs’’

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
15.02.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta