Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
BREXIT
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM saņem Jelgavas iedzīvotājas dāvinājumu Latvijas valstij – nekustamo īpašumu „Antonijas pļava”
18.01.2018

2018.gada 18.janvārī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietniece Gunta Gabrāne, izsakot atzinību un pateicību, saņēma Jelgavas iedzīvotājas Intas Grantas dāvinājumu Latvijas valstij – nekustamo īpašumu „Antonijas pļava”. Dabas liegumā „Lielupes palienes pļavas” esošais zemesgabals ir teju 10 000 m² liels, un tajā konstatēti īpaši aizsargājami zālāju biotopi, kas ir noteikti kā bioloģiski vērtīgi – palieņu zālāji un mēreni mitras pļavas.

 Šis ir pirmais gadījums, kad valsts saņem dāvinājumā zemi aizsargājamā dabas teritorijā. I.Granta atzīst, ka, noslēdzot dāvinājuma procesu, viņu vada labi padarīta darba sajūta un gandarījums, turklāt dāvinājuma nodošana un dokumentu sakārtošana noritējusi raiti un bez aizķeršanās.

K.Gerhards: „Īpašuma dāvinājums valstij, lai saglabātu Latvijas dabas vērtības un dažādību, ir pašaizliedzīgs un augsti novērtējams lēmums. Daba ir mūsu un Latvijas lielākā bagātība, kas ikvienam no mums ir jāsaudzē, lai arī nākotnē mēs, mūsu bērni un mazbērni varētu redzēt un izzināt ikkatrā Latvijas novadā esošās ainavas un dabas dārgumus, mums par vides saglabāšanu ir jārūpējas jau šodien.”

G. Gabrāne: „Palieņu pļavu vērtība ir to plašumā, tādēļ ir būtiski to atbilstoši apsaimniekot un pēc iespējas rūpēties par pļavu zālāju dabiskā veidola saglabāšanu, ko arī Dabas aizsardzības pārvalde apņemas darīt. Šādas teritorijas ir kā lielisks dabas veidots sūklis, kas palīdz regulēt dabisko hidroloģisko režīmu un rada labvēlīgus apstākļus dzīvošanai pasaulē apdraudētām putnu sugām – griezei un ķikutam, kā arī citiem bridējputniem.


Dabas liegums “Lielupes palienes pļavas” ir iekļauts Latvijas Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju Natura 2000 sarakstā. Lai nodrošinātu šādu teritoriju optimālu aizsardzību, dabas lieguma “Lielupes palienes pļavas” dabas aizsardzības plāns paredz regulāru apsaimniekošanu, teritoriju noganot vai nopļaujot. Turpmāk valstij uzdāvinātā zemesgabala apsaimniekošanu nodrošinās Dabas aizsardzības pārvalde.

Nekustamais īpašums „Antonijas pļava” sastāv no vienas neapbūvētas zemes vienības, kura lietošanas mērķis ir dabas pamatnes, parki, zaļās zonas un citas rekreācijas nozīmes objektu teritorijas. Tas atrodas blakus jau šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valdījuma esošam nekustamajam īpašumam “Kuģenieki, pļava”, kas ietilpst tajā pašā bioloģiski vērtīgo zālāju blokā.

Palieņu pļavas ir Eiropas mērogā aizsargājamas dzīvotnes. Latvijā daļa palieņu pļavu ir iekļauta bioloģiski vērtīgo zālāju sarakstā – tām ir būtiska nozīme normāla ūdens režīma regulēšanā upēs, jo, uztverot palu ūdeņus, tās palīdz novērst plūdus upes lejtecē. Līdz ar to ir svarīgi palieņu pļavas saglabāt dabiskas un neapbūvētas.

Informāciju sagatavoja:
Santa Vaļuma
Ministra padomniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20222000
E-pasts: santa.valuma@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
15.02.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta