Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
BREXIT
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Līgatnē vakara pārgājienā varēs iepazīt zvēru dzīvi tumsā
15.01.2018

Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takas sestdien, 20. janvārī, aicina visus interesentus uz vakara pārgājienu, lai pavadītu laiku svaigā gaisā pie dabas un iepazītu zvēru dzīvi tumsā.

Lai gan beidzot iestājusies īsta ziema un gaiss ir spirdzinoši auksts, dzīve Līgatnes dabas takās neapstājas. Lāči gan kļuvuši lēnīgāki un meklē mirklīti, lai tomēr mazliet iesnaustos, bet lūšu ģimene tikmēr aktīvi rosās un priecājas par svaigo sniega kārtiņu.

Pirmais šīs sezonas vakara pārgājiens Līgatnē notika decembrī un tas izpelnījās plašu ievērību un lielu apmeklētāju skaitu, tādēļ Līgatnes dabas takas dod iespēju zvēru dzīvi naktī iepazīt arī tiem, kuri uz pirmo pasākumu nevarēja tikt.

Pulcēšanās  pasākumam plkst. 18.00 pie Līgatnes dabas taku informācijas centra, turpinājumā – dzīvnieku vērošanas pārgājiens kopā ar gidu. Tā laikā būs iespēja ieraudzīt pūces spožās acis, sajust mežacūkas tuvumu un uzminēt, kur paslēpušies lūšu ģimenes pārstāvji.

Pēc pārgājiena Dabas izglītības centrā “Pauguri” uzdevumi par dzīvniekiem un to pēdu noslēpumiem, video filmas par dabu  un  meža pasakas par dzīvniekiem   un silta tēja labam noskaņojumam.

Pārgājienam aicinām  pieteikties pa telefonu: 28328800. Līdzi jāņem lukturītis un jāvelk laika apstākļiem piemērots apģērbs un apavi.   Dalība pasākumā ar Līgatnes dabas taku ieejas biļetēm!


Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Līgatnes novada pašvaldības aģentūru "Līgatnes novada kultūras un tūrisma centrs".

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem.

Informāciju sagatavoja:
Maija Rēna
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
maija.rena@daba.gov.lv
Tālr. 29272365

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
15.02.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta