Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pēc VARAM iniciatīvas turpmāk stingrāk uzraudzīs atkritumu apsaimniekošanu valstī
27.11.2017

Lai pilnveidotu un sakārtotu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu valstī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iedzīvotāju un uzņēmēju interesēs ir sagatavojusi priekšlikumus Saeimai, kas turpmāk liks stingrāk uzraudzīt atkritumu pārvadājumus. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, pastiprinot kontroli, īsā laika posmā ir izgaismojusi ļoti daudzas vēsturiski izveidotas nelegālās atkritumu izgāztuves. Aktīvā Valsts vides dienesta darbība ir atklājusi šīs nelikumības un, pieprasot sakārtot piesārņotās vietas, sastapusies ar agresīvu pretdarbību – tiek dedzināts, mēģināts pārvest uz citām vietām, panikā veidota jauna dokumentācija, kas absolūti nesakrīt ar realitāti, tiek veiktas nelikumīgas darbības, kas ir nosaucamas vienā vārdā – noziegumi! Visas šīs lietas izmeklē policija. Nolūkā sakārtot nozari, esam izstrādājuši vairākus risinājumus kontroles stiprināšanai atkritumu apsaimniekošanas jomā, kas Valsts vides dienestam ne tikai dod uzdevumus, bet pilnībā liek uzraudzīt atkritumu plūsmu un atbildēt par jomā notiekošo. Valsts vides dienestam būs iespēja izsekot katru kravu, kas tiek ievesta Latvijā vai pārvietota valsts teritorijā. Bet visiem atkritumu apsaimniekotājiem tiks prasītas finanšu garantijas. Mans, kā ministra uzdevums, ir izdarīt visu, lai Latvija atgūst zaļas valsts statusu,” norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Pēdējā gada laikā tika novērotas nepilnības atkritumu apsaimniekošanas, īpaši pārvadājumu jomā. Tāpēc pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas aicinājuma Latvijas normatīvajos aktos tiks ieviestas izmaiņas vairākās pozīcijās atkritumu apsaimniekošanā.

Tiks uzlabota kontrole pār atkritumu pārrobežu plūsmām, prasot par šādiem pārvadājumiem iepriekš informēt vides institūcijas. Tiks izvirzīts nosacījums, ka atkritumu gala saņēmējs nevar būt atkritumu tirgotājs vai atkritumu apsaimniekošanas starpnieks. Visiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem, kas valstī ieved atkritumus vai otrreizējās izejvielas, tiks prasītas finansiālās garantijas.

Tāpat plānots, ka tiks strādāts pie stingrākas uzraudzības arī sadzīves atkritumu pārvadājumos Latvijā.

Sanita Dika-Bokmeldere
Ministra padomniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478
Mob. 20284491
E-pasts: sanita.dika-bokmeldere@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta