Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz pasākumu Ķemeros “Daba aizmieg. Ko nu?”
22.11.2017

Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk - Pārvaldes) dabas izglītības centrs (DIC) “Meža māja” sestdien, 25. novembrī, plkst. 12.00 aicina uz bezmaksas izglītojošu pasākumu “Daba aizmieg. Ko nu?”. Pasākums norisināsies Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP), “Meža mājā”, Ķemeros. 

Tā būs iespēja ikvienam interesentam uzzināt, kādi procesi notiek dabā, kad lapkritis beidzies un iestājies aukstais ziemas gaidīšanas periods – ko dabā dara bezmugurkaulnieki, abinieki, zīdītāji, kā arī kādu iespaidu globālā mērogā uz viņiem atstāj klimata pārmaiņas.

“Aukstais ziemas periods, kad apkārtējā ainava rādās visai drūmos toņos un drīzāk gribas pabūt siltumā iekštelpās, nevis ārā spalgajā salā, mūsu platuma grādos ilgst vismaz četrus mēnešus. Tātad – trešdaļu mūsu gada. Lielai sabiedrības daļai ir visai vāja apjausma, kas šajā klusajā ziemas periodā īsti notiek dabā. Visi zina stāstus par ezīti un lāci, kuri rudenī cītīgi krāj rezerves ziemas miegam, bet par to, ko šajā periodā dara citi dabā mītošie dzīvnieki – zīdītāji, abinieki, rāpuļi, kukaiņi –, bieži vien ir pavisam niecīgas zināšanas. Tādēļ šajā pasākumā mēģināsim kliedēt dažus sabiedrībā radušos mītus un atklāt jaunus faktus par dabas procesiem ziemā,” uzsver Pārvaldes DIC “Meža māja” dabas izglītības darba speciāliste Aija Balandiņa.

Pasākums sāksies plkst. 12.00 ar aizraujošu stāstu par to, kas dabā aizmieg, bet kas tikai izliekas. Plkst. 12.30 ikviens varēs iesaistīties sarunā par to, kas ir klimata pārmaiņas un kā varam samazināt to ietekmi. Saruna būs veidota kā īss ievads par patlaban “Meža mājā” eksponēto interaktīvo izstādi “Izprotam klimata pārmaiņas”. Plkst. 13.00 gan lieliem, gan maziem būs iespēja iesaistīties izzinošās spēlēs un radošajās darbnīcās ar neaizmigušiem dzīvniekiem. Savukārt plkst. 13.30 ikviens interesents kopā ar dabas izglītības darba speciālistiem varēs doties izziņas ekspedīcijā dabā, kuras laikā varēs noskaidrot, kas guļ ziemas miegā, bet kas nē.

DIC „Meža māja” atrodas mitro mežu ieskautajos Vēršupītes krastos ĶNP, pašā Ķemeru nomalē. DAP paspārnē tas izveidots 2013. gadā līdz ar vairākiem citiem jauniem dabas izglītības centriem, lai attīstītu pieejamo dabas izglītības piedāvājumu. Centrs piedāvā dažādas izziņas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem un iepazīstina ar ĶNP dabas daudzveidību. Gan centrā, gan ārpus tā ik mēnesi tiek organizēti dažādi tematiski vides izglītības pasākumi. “Meža māja” piedāvā arī nodarbības skolu grupām, kā arī nodrošina ar prakses vietām tos Latvijas un ārzemju universitāšu studentus, kuri vēlas praktizēties dabas aizsardzības, ilgtspējīga tūrisma vai vides izglītības jomā.

Papildu informācija:
Aija Balandiņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Pierīgas reģionālās administrācijas
Dabas izglītības darba speciāliste
Mob. tel. 29149365
Aija.Balandina@daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta