Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvija būtiski uzlabo rezultātu ES atkalizmantošanas indeksā - valsts dati tiek atvērti
16.11.2017

Šodien publicētajā Eiropas Savienības (ES) datu atkalizmantošanas indeksā Latvija ir iekļuvusi to valstu grupā, kuras strauji sasniegušas progresu atvērto datu jomā – secināts ikgadējā ES mēroga pētījumā par publiskā sektora datu atkalizmantošanu 2017. gadā. Datu atkalizmantošanas pētījumā tiek analizēti faktori, izvērtējot valstu aktivitāti atvērto datu politikas jomā, analizējot atvērto datu portālu funkcijas, kā arī atvērto datu ietekmi uz ekonomiku un sabiedrību. Salīdzinot ar 2016. gada novērtējumu, kurā Latvija starp ES un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm ierindojās 28.vietā, 2017. gadā Latvija ir progresējusi, ierindojoties 17.vietā, un ir sasniegusi ES vidējos rādītājus viena gada laikā. 

 

Šī pētījuma ietvaros Latvija ir iekļuvusi strauji progresējošo valstu grupā, apsteidzot mūsu kaimiņus Igauniju un Lietuvu. Šāds straujš lēciens ir panākts mērķtiecīgi īstenojot atvērto datu politiku Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadībā.

VARAM valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis norāda: “Šāda starptautiska pētījuma rezultāti attēlo gada ietvaros īstenoto pragmātisko virzību atvērto datu politikas ieviešanā, sasniedzot būtisku kāpumu rādītājos, salīdzinot ar citām valstīm. Valsts iestāžu datu pieejamības nodrošināšana iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir daļa no Informācijas sabiedrības padomē apstiprinātā Datos balstītas Sabiedrības ieviešanas rīcības plāna. Nākotnē kā būtisko uzdevumu saskatām valsts un pašvaldību iestāžu aktīvu iesaisti datu atvēršanā un publicēšanā sabiedrībai un uzņēmējiem.

Atvērto datu politikas ietvaros 2017. gada augustā tika publicēts Latvijas atvērto datu portāls (data.gov.lv), kurā publicē valsts iestāžu rīcībā esošo datu kopas. Portālā pieejamie dati ir pieejami mašīnlasāmā formātā, kas ļauj tos izmantot jebkuram interesentam bez maksas. VARAM sadarbībā ar citām valsts iestādēm strādā pie jaunu atvērto datu kopu publicēšanas, nodrošinot to pieejamību sabiedrībai un uzņēmējiem. Šī konteksta ietveros valdība pagājušajā nedēļā apstiprināja Nacionālo atvērtās pārvaldības rīcības plānu, kas nākotnē sekmēs atvērto datu pārvaldību.

Plašāka informācija par atkalizmantošanas indeksa pētījuma rādītājiem pieejama Eiropas Datu portālā: https://www.europeandataportal.eu/lv/dashboard#2017

Latvijas atvērto datu portāla izstrāde ir veikta izmantojot Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 "Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma" finansējumu.

Kaspars Rūklis
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta