Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Noslēdzies 24 stundu hakatons par klimata pārmaiņām - Copernicus Climathon 2017 Riga
30.10.2017

Veselu diennakti, no 27. līdz 28.oktobrim , RTU Dizaina fabrikā norisinājās klimata pārmaiņām veltīts hakatons - Copernicus Climathon 2017 Riga, kura laikā četras starpdisciplināras komandas meklēja novatoriskus risinājumus – kā sagatavoties klimata pārmaiņām Latvijā, pielietojot satelītu datus. 

28.oktobra rītā komandu izstrādātos risinājumus izvērtēja speciāli izveidota ekspertu žūrija, kuras sastāvā bija RTU prorektors Tālis Juhna, uzņēmējs un novators Gundars Skudriņš, VARAM Klimata pārmaiņu departamenta vadītāja Ilze Prūse, LĢIA direktors pulkvedis Mārtiņš Liberts un IZM vecākais eksperts Kaspars Karolis. Par labāko risinājumu žūrija atzina viedās lauksaimniecības rīku, ar kura palīdzību, pielietojot satelītu datus, iespējams noteikt, cik lielā mērā teritorija piemērota dažādu lauksaimniecības kultūru audzēšanai. Uzvarētāju komanda – Andis Kalvāns, Anete Bērziņa, Harijs Ijabs un Inta Valkovska, saņēma 2000 eiro naudas balvu no Vides risinājumu institūta savu zināšanu un pieredzes pilnveidošanai.

Pamatojot žūrijas izvēli, tās priekšsēdētājs Tālis Juhna norādīja, ka šis ir ļoti pragmatisks risinājums, kuru būtu iespējams ieviest Latvijā, izveidojot pareizu modeli, un tas ļautu ne tikai risināt klimata pārmaiņu izraisītās problēmas, bet arī izglītot lauksaimniecības nozarē iesaistītos.

Žūrijas pārstāvji uzsvēra, ka visu komandu risinājumiem piemīt liels potenciāls tos nākotnē ieviest praksē, tāpēc dalībniekiem novēlēja pēc laika atgriezties pie šīm idejām un turpināt tās attīstīt. Pārējo komandu izstrādātie risinājumi bija saistīti gan ar cilvēkam piemērotākās dzīvesvietas noteikšanu, gan efektīvu, jaunajās tehnoloģijās bāzētu lauksaimniecības zemju stāvokļa uzraudzīšanu un energoefektīvu mājokļu tirgus veicināšanu. 

Copernicus Climathon ir 24 stundu ilgs hakatons, kura ietvaros starpdisciplināras komandas meklē risinājumus klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem. Šogad hakatons norisinājās vienlaicīgi 104 pilsētās visā pasaulē. Rīgas hakatonā nozares eksperti iepazīstināja dalībniekus ar aktuālo informāciju par klimata pārmaiņām Latvijā, kā arī satelītu datu ieguvi, apstrādi, analīzi un izmantošanu. Komandu idejas palīdzēja attīstīt starpdisciplināra mentoru komanda - Gatis Eriņš, Dainis Jakovels, Inese Suija-Markova un Līga Dripe. Visas nakts gaitā komandām bija iespēja veidot savu ideju prototipus, izmantojot RTU Dizaina fabrikā pieejamās tehnoloģijas un resursus. 

Copernicus Climathon 2017 Riga organizē Vides risinājumu institūts un RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Hakatons tiek īstenots Eiropas Komisijas programmu Climate-KIC un Copernicus ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Baltskara
Vides risinājumu institūta projektu koordinatore
E-pasts: elina.baltskara@gmail.com
www.videsinstituts.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta