Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Kaņiera ezera salā palīdz saglabāt vērtīgu kadiķu audzi un uzlabo ūdensputnu ligzdošanas apstākļus
27.10.2017

Lai palīdzētu saglabāt vērtīgu kadiķu audzi kā arī uzlabotu ligzdošanas apstākļus ūdensputniem, Kaņiera ezera salā aizvadīta Dabas aizsardzības pārvaldes un Pasaules dabas fonda kopīgā projekta “Dabas brīvdienas” talka, kurā iesaistījās brīvprātīgie talcinieki no uzņēmuma BTA.

“Esam pateicīgi uzņēmuma BTA brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja paveikt būtisku darbu dabas daudzveidības saglabāšanai Kaņiera ezerā. Ar gandarījumu redzam, ka katru gadu sabiedrības interese iesaistīties kopīgos dabas saglabāšanas pasākumos pieaug. Šonedēļ paveiktais jau pavisam drīzā nākotnē nesīs nozīmīgus rezultātus – uzlabota dzīves vide gan Kaņiera ezerā ligzdojošo un caurceļojošo putnu populācijai, gan vērtīgajai kadiķu audzei,” saka Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais valsts vides inspektors Kārlis Lapiņš.

Kaņiera ezers atrodas Ķemeru Nacionālā parka dabas lieguma un rezervāta zonās. Ar bagātīgajiem niedru labirintiem un seklo ūdeni šī ir putniem nozīmīga vieta gan ligzdošanas laikā, gan caurceļošanas laikā, lai atpūstos. Šeit novērotas teju 200 no 365 Latvijā sastopamajām putnu sugām un liela daļa no tām Kaņiera ezeru izvēlējusies ligzdošanai. Lai saglabātu putnu ligzdošanai labvēlīgos apstākļus, ir būtiski Kaņiera ezera salas regulāri attīrīt no ataugušajām krūmu atvasēm, jo ūdensputnu ligzdošanai vispiemērotākie ir biotopi ar zemu veģetāciju.

Pateicoties kaļķainajiem augšanas apstākļiem un regulārai zālāju apsaimniekošanai, daudzviet Kaņiera ezera piekrastē un uz tā salām izveidojušās kadiķu audzes. Mūsdienās ĶNP var lepoties ar vienām no lielākajām šī aizsargājamā biotopa “kadiķu audzes zālājos un virsājos” platībām Latvijā. Kadiķis ir izturīgs un pieticīgs augs, kas labi pacieš salu, taču citā  ziņā tas ir visai prasīgs – tam nepieciešama atklāta, saulaina vieta. Līdz ar to, lai šo kādreiz tik pierasto Latvijas ainavas elementu pasargātu no iznīcības, regulāri nepieciešams veikt apauguma novākšanas darbus kadiķu audzēs.

Pirms darba talciniekiem bija iespēja uzkāpt CEMEX putnu vērošanas tornī, lai no augšas varētu pavērot skaisto skatu uz Kaņiera ezeru, aplūkot tur sastopamās putnu sugas un novērtēt talkas vietu. Talka Kaņiera ezerā bija projekta “Dabas brīvdienas” šā gada pēdējā aktivitāte un sezonas laikā aizvadītas kopumā 13 talkas. Vairāk par projektu var uzzināt Pasaules dabas fonda tīmekļa vietnes sadaļā Dabas brīvdienas: http://www.pdf.lv/lv_LV/dabas-brivdienas/.

Papildus informācija:

Kārlis Lapiņš
Dabas aizsardzības pārvalde
Pierīgas reģionālās administrācija
Vecākais valsts vides inspektors
Tālrunis: 26495578

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta