Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centros veiksmīgi tiek izmantota Digitālā centra veidota informācijas sistēma
23.10.2017

Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju (VARAM) izstrādāja un šobrīd uztur Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) pakalpojumu vadības sistēmu, kurā reģistrēts jau 100 000. pakalpojumu pieteikums. 

Ventspils Digitālais centrs Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centriem ir nozīmīgs sadarbības partneris, jo Digitālā centra speciālisti nodrošina informatīvo sistēmu, portālu www.pakalpojumucentri.lv, klientu apkalpošanas centru saziņai ar valsts institūcijām, kā arī nodrošina šī IT risinājuma lietotāju apmācību visā Latvijas teritorijā.

Visbiežāk izmantotais pakalpojums VPVKAC ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pakalpojums “Slimības pabalsts”, tas kopš centru pastāvēšanas pieprasīts 40 199 reizes. Otrs populārākais pakalpojums ir “Gada ienākumu deklarācijas pieņemšana”, kas pieprasīts 6527 reizes.

2015. gadā tika uzsākta VPVKAC izveide novadu nozīmes attīstības centros. Pakalpojumu centri darbojas uz pašvaldību bāzes un saskaņā ar vienotiem principiem nodrošina klientiem vienkopus gan pašvaldību pakalpojumus, kā līdz šim, gan noteiktus valsts pakalpojumus.

Pakalpojumu centros klientiem iespējams saņemt informāciju par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts zemes dienesta un Lauku atbalsts dienesta e-pakalpojumiem un palīdzību e-pakalpojumu lietošanā, kā arī informāciju par valsts iestāžu tuvāko reģionālo struktūrvienību, tās darba laikiem un pieteikšanās kārtību. Kopumā Latvijā šobrīd darbojas 79 šādi pakalpojumu centri.

Plašāka informācija par Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru sniegtajiem pakalpojumiem pieejama šeit vai šeit.


Turpmākai informācijai:

Kristaps Dambergs
Vadošais informācijas sistēmu uzturētājs
Ventspils Digitālais centrs
Tālr. 63607607

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
26.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta