Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvijas – Lietuvas starpvaldību pārrobežu sadarbības komisijas sēdē pārrunā aktuālo transporta, valsts robežas, veselības un klimata pārmaiņu jomās
19.10.2017

Latvijas – Lietuvas starpvaldību pārrobežu sadarbības komisijas sēdē, kas notika 2017.gada 18.oktobrī, Kroņaucē, Tērvetes novadā Latvijā tika izskatīti abu valstu divpusējās sadarbības aktuālie jautājumi transporta, valsts robežas uzturēšanas, veselības aprūpes, nodarbinātības un klimata pārmaiņu jomās. No Latvijas puses starpvaldības komisiju vadīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, no Lietuvas puses – Lietuvas Iekšlietu vice-ministrs Giedrius Surplis (Giedrius Surplys). 

Sanāksmē piedalījās arī abu valstu nozaru ministriju speciālisti, plānošanas reģionu pārstāvji un pašvaldību vadītāji.

Diskusijās par pierobežas ceļu rekonstrukciju, klātesošos informēja par abu valstu kopējo izstrādāto projektu par 9 milj. eiro trīs robežceļu rekonstrukcijai Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros (Bauska – Žiemelis, Jēkabpils – Pandelis; Grobiņa – Mažeiķi). Saistībā ar Rail Baltica projekta ieviešanu tika runāts par plānoto sadarbību, lai nodrošinātu līgumā ar Inovācijas un tīklu izpildaģentūru iekļauto aktivitāšu īstenošanu, lai pretendētu uz Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu arī nākošajā ES daudzgadu budžeta ietvarā, kā arī tika pārrunāti gaisa satiksmes drošības jautājumi.

Mažeiķes – Reņģes dzelzceļa līnijas atjaunošanas jautājumā Latvija aicināja Lietuvas pusi ievērot Eiropas Komisijas lēmumu un veikt visas nepieciešamās rīcības, lai atjaunotu dzelzceļa satiksmes iespējas attiecīgajā posmā un sagaida Lietuvas reakciju.

Veselības aprūpes jomā diskutēja par  līgumu par neatliekamās palīdzības pakalpojumu nodrošināšanu un attiecīgajiem norēķiniem. Latvijas puse aicināja Lietuvu koordinēt šo pakalpojumu sniegšanu ar centralizētas institūcijas starpniecību, lai izvairītos no situācijas, kad Latvijai jāslēdz vienošanās par sadarbību ar katru decentralizētā pakalpojuma sniedzēju Lietuvas pusē (pašvaldību iestādēm).

Pārrunājot pašvaldību lomu Parīzes vienošanās klimata mērķu sasniegšanā, pārrunāja abu valstu iespēju sadarboties, izstrādājot piemērotus rīcības plānus, kas veicina emisiju samazināšanu.

Klātesošie tika iepazīstināti arī ar kopīgajiem plāniem abu valstu simtgades jubilejā, 2018.gadā,  Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ieviešanas progresu un perspektīvām nākošajā ES budžeta plānošanas periodā.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta