Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Aicinām pieteikties mediju brokastīm par klimata pārmaiņu jautājumiem
17.10.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina žurnālistus un redaktorus uz mediju brokastīm par klimata pārmaiņu jautājumiem un saistībā ar to nepieciešamajām izmaiņām nozarēs un sabiedrībā. Pasākums notiks 2017. gada 19.oktobrī plkst. 10:45-12:00 izstādes “Vide un enerģija 2017” laikā Ķīpsalas izstāžu hallē, 2.stāvā. 

Katrs Latvijas iedzīvotājs vidēji gadā rada aptuveni 6 tonnas siltumnīcefekta gāzu emisiju. Klimata pārmaiņu ierobežošanas nolūkā  2017. gada 13. oktobrī Eiropas Savienības Vides ministru padomē tika apstiprināts Latvijai saistošs mērķis siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai periodam līdz 2030.gadam un tā sasniegšanas trajektorija – ko tas praksē nozīmē? Kurus tas skars? Kādi varētu būt mērķi pēc 2030.gada? Turklāt jau šobrīd Latvijā ir vērojamas klimata pārmaiņas – kādas tās ir un kā tās atšķirt no parasti mainīgajiem laikapstākļiem?

VARAM valsts sekretārs Rinalds Muciņš informēs par klimata politikas pieaugošo nozīmi VARAM darbos. Par oglekļa mazietilpīgu attīstību un tās galvenajiem principiem skaidros Klimata pārmaiņu departamenta direktore Ilze Prūse. Viņa arī izskaidros, kāpēc klimata politikas īstenošana ir lielā mērā ekonomikas (sevišķi enerģētikas, transporta, lauksaimniecības un mežsaimniecības) ne tikai vides aizsardzības jomas jautājums, kā arī sīkāk pastāstīs par rīcībām, kas īstenojamas valsts/pašvaldību, komersantu un mājsaimniecību līmeņos. Savukārt to, kā klimata pārmaiņas ietekmē cilvēku rīcība visā pasaulē un kādas ir klimata pārmaiņu būtiskākās ietekme Latvijā, stāstīs Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu daļas vadītājs Andris Vīksna.

Klimata pārmaiņas tiešā veidā ietekmē sabiedrību un sabiedrības iesaiste ir arī priekšnoteikums klimata pārmaiņu ierobežošanai, tādēļ pieaug arī mediju loma šo jautājumu atspoguļošanā un sabiedrības informēšanā un izglītošanā.

Interesentus lūdzam pieteikt savu dalību pasākumā līdz 2017. gada 18. oktobra plkst. 17:00, reģistrējoties elektroniski vai zvanot pa tālr. 67026905. Mediju brokastu dalībniekiem – bezmaksas ieeja izstādē “Vide un enerģija 2017”, kā arī viens papildus bezmaksas ielūgums.

Papildu informācija:

  • No 2017. gada 19. līdz 22. oktobrim aicinām apskatīt VARAM stendu izstādē „Vide un enerģija 2017”. Tajā interaktīvā veidā varēs uzzināt, kā mainīt savus paradumus, lai mazinātu savu negatīvo ietekmi uz klimatu.
  • 2017. gada 30. un 31. oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija organizē starptautisku konferenci “Baltijas ceļš uz oglekļa mazietilpīgu un klimatnoturīgu attīstību” (Baltic Pathway Towards Low Carbon and Climate Resilient Development). Pasākums notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulvāris 19, Rīga, Latvija.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta