Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM, Latvijas uzņēmēju un pašvaldību delegācija apmeklē Moldovu ar mērķi rast sadarbības iespējas
16.10.2017

Vides aizsardzības un reģionālās atttīstības ministrijas (VARAM), Latvijas uzņēmēju un pašvaldību delegācija no 2017. gada 3. līdz 7. oktobrim VARAM parlamentārā sekretāra Jāņa Eglīta vadībā darba vizītes laikā apmeklēja Moldovu. 

Vizītes ietvaros delegācija piedalījās Moldovas gada biznesa pasākumā “Moldova Business Week 2017”, izzinot Moldovas biznesa vidi, veiktos un plānotos pasākumus biznesa vides uzlabošanai, darbaspēka pieejamības situāciju, izglītības iespējas atbilstoši darba tirgus prasībām, kā arī nosacījumus ārvalstu investoriem. Latvijas uzņēmēju delegācija dalībai “Moldova Business Week 2017” bija izvirzījusi konkrētus sadarbības priekšlikumus, t.sk. pārtikas pārstrādes, automobiļu detaļu izstrādes un remonta, konsultāciju un mentoringa, viesmīlības speciālistu sagatavošanas, tūrisma attīstības jomās. Pašvaldību pārstāvji tematisko paneļu ietvaros informēja par uzņēmējdarbības vidi un investīciju piesaistes iespējām sadarbībai ar Moldovu.


J.Eglīts tikās ar Moldovas Investīciju piesaistes aģentūras vadību, uzsverot reģionu un pašvaldību lomu uzņēmējdarbības veicināšanā, kā arī ekonomisko divpusējo attiecību attīstībā. Tāpat J.Eglīts tikās ar Moldovas Reģionālās attīstības, vides un lauksaimniecības ministrijas vadību, pārrunājot iepriekšējo sadarbību, aktualitātes reģionālās attīstības jomā un sadarbības iespējas turpmāk. Moldovas Reģionālās attīstības, vides un lauksaimniecības ministrijas valsts sekretārs Dorin Andros informēja par īstenoto valsts pārvaldes reformu, kuras rezultātā tika  būtiski samazināts ministriju skaits – 16 ministriju vietā tagad darbosies 9 ministrijas, kā arī tika pilnveidota valsts pārvaldes institūciju darbība, kas ir viena no prasībām Moldovas eirointegrācijai.

Tika norādīts, ka šobrīd Moldovas Reģionālās attīstības, vides un lauksaimniecības ministrija izstrādā jaunu Reģionālās attīstības likumu, kura virzība ir aizkavējusies neskaidrību dēļ saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu. Šajā jautājumā Moldovas pusi interesē Latvijas pieredze. Tāpat no Moldovas puses tika izvirzīti šādi sadarbības jautājumi -  Latvijas pieredze reģionu attīstības plānošanas dokumentu izstrādē, lai panāktu reģionu specializācijas noteikšanu, reģionu attīstības aģentūru darbības pilnveidošana, atbalsta pasākumi un labās prakses piemēri lauku tūrisma attīstībai, dažādu finansējuma avotu koordinācija atbilstoši teritoriju vajadzībām, LEADER programmas īstenošanas pieredze, starppašvaldību sadarbību veicinošie pasākumi pakalpojumu sniegšanai, kā arī normatīvie akti un to īstenošanas pieredze telpiskā plānošanas jomā. J.Eglīts pauda interesi sadarboties šajās jomās, daloties pieredzē un sniedzot metodisko atbalstu.J.Eglīts tikās ar Moldovas Valsts kancelejas vadību, informējot par līdzšinējo VARAM ieguldījumu Moldovas reģionu un pašvaldību speciālistu attīstības plānošanas kapacitātes stiprināšanā, kā arī apspriežot turpmākās sadarbības iespējas Latvijas pieredzes nodošanai Moldovas publiskās administrācijas reformu īstenošanā un politiku plānošanas pilnveidošanā. Arī Moldovas Valsts kancelejas vadītāja Lilija Palija uzsvēra nepieciešamību veikt administratīvi teritoriālo reformu un pilnveidot reģionālās attīstības aģentūru darbību, kā arī uzlabot nozaru politiku koordināciju.

Vizītes laikā delegācija apmeklēja Moldovas reģionus, Latvijas ekspertiem uz vietas iepazīstoties ar uzņēmējdarbības vidi, pašvaldību darbu, pakalpojumu sniegšanu. Rezultātā tika pilnveidotas VARAM š.g. augustā organizētās vasaras skolas-nometnes ietvaros sagatavotās rekomendācijas starppašvaldību sadarbībai un sadarbības projektu idejas. Neretas novada pašvaldība noslēdza sadarbības līgumu ar Leovas rajona  Cazangic ciema pašvaldību.Tāpat tika organizēts seminārs ar ārvalstu partneru (Zviedrija, Ukraina, Vācija, Polija u.c.) dalību, iepazīstinot ar Latvijas un Moldovas līdzšinējo sadarbību reģionālās attīstības jomā, plānotajām projektu idejām un apspriežot ārvalstu finanšu instrumentu finansējuma piesaistes iespējas ideju īstenošanai koordinētai un daudzpusīgai sadarbībai. Seminārā piedalījās visu Moldovas reģionālās attīstības aģentūru pārstāvji, kā arī Moldovas un Latvijas pašvaldību pārstāvji. Tika identificētas sadarbības projektu idejas vietējās ekonomikas, vietējo resursu uzlabošanas, vietējo pakalpojumu sniegšanas, dabas resursu izmantošanas, infrastruktūras un vietējās pārvaldes jomā.


Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta