Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Notiks Latvijas – Lietuvas starpvaldību pārrobežu sadarbības komisijas sēde
16.10.2017

Trešdien, 2017.gada 18.oktobrī, Kroņaucē, Tērvetes novadā Latvijā notiks Latvijas – Lietuvas starpvaldību pārrobežu sadarbības komisijas sēde. No Latvijas puses starpvaldības komisiju vadīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts. Savukārt Starpvaldību komisijas priekšsēdētājs no Lietuvas puses ir Lietuvas Iekšlietu vice-ministrs Gedrius Surplys. Komisijas sastāvā ir abu valstu nozaru ministriju speciālisti, plānošanas reģionu pārstāvji un pašvaldību vadītāji.

Sēdes laikā tiks sniegta informācija par plānotajiem sasniegumiem Latvijas – Lietuvas pierobežas reģionu attīstības veicināšanā, īstenojot sadarbības projektus un aktivitātes Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros kopīgu pierobežas reģionu problēmu risināšanai. Tāpat arī sēdes dalībnieki tiks informēti, ka Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas uzraudzības komitejai iesniegts apstiprināšanai programmas ietvaros īstenojamais pierobežas ceļu infrastruktūras sakārtošanas projekts, kura realizācijai programmas ietvaros plānoti 9 miljoni eiro. Tiks sniegta informācija arī par Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības perspektīvām pēc 2020. gada, kā arī par kopīgām aktivitātēm un sadarbības projektiem pierobežā, gatavojoties abu valstu simtgades jubilejai 2018.gadā.

Sēdes laikā tiks pārrunāti Latvijas un Lietuvas transporta jomas jautājumi, tai skaitā jautājums par  dzelzceļa satiksmes atjaunošanu posmā Mažeiķi-Reņģe. Latvijas puse atkārtoti paudīs prasību Lietuvas pusei atjaunot Lietuvas teritorijā likvidēto dzelzceļa infrastruktūru un sagaida Lietuvas puses reakciju. Sēdē tiks izskatīti arī abu valstu divpusējās sadarbības aktuālie jautājumi valsts robežas uzturēšanas, veselības aprūpes, nodarbinātības un klimata pārmaiņu jomās.

Šī starpvaldību komisija ir izveidota ar mērķi sekmēt sociālekonomisko attīstību un kopēju stratēģisko mērķu sasniegšanu, kā arī veicināt Latvijas un Lietuvas reģionu sadarbību specifisko pierobežas teritoriju problēmu risināšanā un sadarbības virzienu noteikšanu.

Iepriekšējā Latvijas – Lietuvas starpvaldību komisijas sēde notika 2015. gadā Viļņā, Lietuvā.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta