Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Būsi jaunais uzņēmējs? Uzzini, kādi e-pakalpojumi noderēs!
06.10.2017

Jau šā gada pirmajos deviņos mēnešos vairāk nekā 40% no visiem pieteikumiem Uzņēmumu reģistrā (UR) tika veikti elektroniski, tuvākajos gados plānota pakāpeniska pāreja uz teju visu pakalpojumu sniegšanu tiešsaistē, tāpēc uzņēmējiem jau laikus jāsāk aprast ar e-vidi, sacīja UR galvenā notāre Guna Paidere, atklājot “Dienas bez rindām 2017”.

Pēc Paideres paustā, jau pašlaik UR būtiski ir samazinājušās rindas un attiecīgi arī uzņēmēji pakalpojumus var saņemt daudz ātrāk, jo pat uz klātienes pakalpojumiem var elektroniski pieteikt tikšanās laiku un tad rindā nav jāstāv vispār.

Tāpēc, ja esi topošais komersants, tad, lūk, pāris ieteikumi, kā efektīvāk dibināt uzņēmumu, lai laiku vari veltīt idejām un biznesa attīstībai, nevis birokrātiskām procedūrām.

# Visa sākums - derīgi autentifikācijas rīki un e-paraksts

Kā jau jebkurā situācijā – sagatavošanās ir puse no uzvaras! Uzsākot jebkuru e-pakalpojumu, viens no tā veiksmīgas izpildes priekšnosacījumiem ir derīgi autentifikācijas rīki. Jāatceras, ka reģistrācijas pieteikumam un tam pievienojamajiem dokumentiem jābūt parakstītiem ar Latvijā izsniegtu drošo elektronisko parakstu (eParaksts, eID) vai virtuālo e-parakstu.

“Ja ir eID, tad droši elektronisko parakstu noformēt ir gluži vienkārši – četros soļos. Jāiegādājas un jāpievieno datoram karšu lasītājs, jāielejuplādē parakstīšanās un pārbaudes programmatūru, jāpārliecinās, ka eParaksts ir derīgs un aktīvs, un jāsagatavo interneta pārlūks darbam ar eID karti. Tas arī viss!” UR pārstāve Evija Ivdra.

# Arī atvērt pagaidu kontu bankā var attālināti

Viens no pirmajiem darbiem, kas jāpaveic, lai dibinātu uzņēmumu, ir pagaidu bankas konta atvēršana. Piemēram, atsevišķas bankas jaundibināmiem uzņēmumiem piedāvā iespēju attālināti atvērt pagaidu norēķinu kontu, veikt pamatkapitāla iemaksu un saņemt no bankas ar e-parakstu apstiprinātu izziņu par pamatkapitāla iemaksu kontā, ko uzreiz var iesniegt kopā ar dibināšanas dokumentiem. Lai atvērtu pagaidu norēķinu kontu, uzņēmējam jāparaksta konta atvēršanas pieteikums ar drošu elektronisko parakstu un elektroniski jāiesniedz nosūtot uz bankas e-pasta adresi. Pajautājiet savai bankai par iespējām!

# Reģistrējot uzņēmumu elektroniski, pienākas atlaide valsts nodevai

Ivdra atgādina, ka, reģistrējot jaunu uzņēmumu būs jānomaksā valsts nodeva un maksa par publikāciju “Latvijas Vēstnesī”, kuras apmērs noteikts normatīvajos aktos. Abi maksājumi jāveic pirms e-pakalpojumu uzsākšanas portālā “latvija.lv”, jo to izpildes gaitā vajadzēs ievadīt ar maksājumiem saistīto informāciju.

Ievērības cienīgs fakts, uzņēmumu reģistrācijai elektroniski portālā “latvija.lv” ir ietaupītais laiks un ceļa izdevumi, bet arī garantētā 10% atlaide valsts nodevai.

# Reģistrē uzņēmumu, aizpildot pieteikumu portālā “latvija.lv” 

Kad visi priekšdarbi veikti un nepieciešamie dokumenti ir pie rokas (dibināšanas dokumenti – dibināšanas lēmums, statūti, dalībnieku reģistra nodalījums, izziņa par pamatkapitāla iemaksu pagaidu kontā, maksājumu uzdevumi, kā arī sagatavota pieteikuma veidlapa), tad jāizmanto portālā “latvija.lv” e-pakalpojums “Reģistrācija Uzņēmuma reģistra vestajos reģistros”. E-pakalpojums vieš skaidrību par iesniedzamajiem dokumentiem un maksājamās nodevas apmēru – īpaši noderīgi tas ir izmaiņu reģistrācijas gadījumā.

# Izvēlies nodokļa maksātāja statusu 

Vienlaikus ar pieteikumu par komersanta ierakstīšanu komercreģistrā tev ir tiesības iesniegt un pieteikumā norādīt, vai tu vēlies iegūt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu. To izskata Valsts ieņēmumu dienests.

Kur meklēt palīdzību, ja bažas vai kas nesanāk?

Ja ir neskaidrības vai novērotas problēmas e-pakalpojumu darbībā, jāziņo portāla www.latvija.lv lietotāju atbalsta dienestam pa e-pastu portals@vraa.gov.lv vai izmantojot e-pakalpojuma formās pieejamo saiti problēmas paziņošanai “Papildus opcijas”. Konsultāciju par e-pakalpojuma “Reģistrācija Uzņēmumu reģistra vestajos reģistros” lietošanu un atbalstu var saņemt, sazinoties ar Uzņēmumu reģistra tehniskā atbalsta dienestu, zvanot uz tālruņa numuru 67804999 vai rakstot uz e-pastu UR.EP119@tna.lv .

Jau vēstīts, ka akcija “Diena bez rindām 2017” visā Latvijā norisinās no 2017. gada 2. līdz 6.oktobrim. Tās laikā iedzīvotāji tiek aicināti doties uz valsts un pašvaldību iestādēm izmēģināt un saņemt individuālas konsultācijas e-pakalpojumu lietošanā. Akcijas laikā pakalpojumus sniegs 119 klientu apkalpošanas vietās 17 valsts iestādēs visā Latvijā, kā arī 80 pašvaldību iestādēs Latvijas reģionos. Pilns akcijas dalībnieku saraksts pieejams šeit /lat/darbibas_veidi/publiskie_pakalpojumi/?doc=25031

Pašlaik valstī tiešsaistē ir pieejami aptuveni 500 dažādu valsts un pašvaldību e pakalpojumu kā privātpersonām, tā uzņēmējiem. Turklāt pēdējos deviņos gados to skaits pieaudzis apmēram septiņas reizes. Atbilstoši Valsts reģionālās attīstības aģentūras datiem, 2017. gada pirmajos mēnešos valsts e-pakalpojumus lietojuši 762 tūkstoši iedzīvotāji aptuveni astoņus miljonus reižu.

Pasākums tiek finansēts no Eiropas Savienības fondu tehniskās palīdzības projekta Nr. 10.1.2.0/15/TP/011 „Eiropas Sociālā fonda atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai publicitātes pasākumu par Kohēzijas politikas fondiem nodrošināšanai”

Papildu informācija medijiem saistībā ar akciju “Dienas bez rindām”:

Tija Ezeriņa
Public ID Group projektu direktore
Mob.: 29719893, E-pasts: tija.ezerina@publicid.lv

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.: 67026418, E-pasts: laura.jansone@varam.gov.lv, www.varam.gov.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
05.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta