Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts Tallinā diskutē par digitālās ekonomikas nozīmību Eiropas Savienībā
05.10.2017

Latvijas delegācija Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentāra sekretāra Jāņa Eglīta vadībā augsta līmeņa sanāksmēs diskutē par digitālā vienotā tirgus priekšrocībām Austrumu partnerības valstīs, kā arī par tālāko e-pārvaldes attīstību. Tikšanās notiek Igaunijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) padomē laikā 2017. gada 5. un 6. oktobrī, Tallinā. 

Austrumu partnerības digitālās pārvaldes ministru sanāksmes laikā 2017. gada 5. oktobrī Latvija atbalstīja ES un Austrumu partnerības valstu ministru deklarāciju un apņēmās turpināt attīstīt noteiktās saistības digitālās ekonomikas jomā.

J.Eglīts uzsvēra: “Ir ļoti būtiski apzināties un strādāt, lai nepārtrauktu pielikt pūles digitālās ekonomikas attīstībā. Ir jāturpina attīstīt digitālās prasmes, kas vajadzīgas katrai atsevišķai digitālās jomas komponentei - vai tā ir elektroniskā identifikācija, e-pārvaldība, atvērtie dati, e-veselība, e-komerciju vai e-loģistika. Visām šīm un daudzām citām digitālajām komponentēm  jābūt aizsargātām ar atbilstošiem digitālās drošības pasākumiem. Tāpat ekonomikas nozarēm ir jābūt elastīgām, jo labi funkcionējoša digitālā ekonomika ir labi sagatavota un tai ir izveidota piemērota digitālā ekosistēma - izglītoti lietotāji, funkcionējošs tiesiskais pamats un kopīga izpratne par problēmām un iespējām tās risināt valsts, uzņēmēju un visas sabiedrības mērogā.

Sanāksmes laikā tika akcentēts arī tas, ka Latvija ir apņēmusies vadīt divus digitālo prasmju tīkla darbības virzienus. Pirmkārt, daloties ar Latvijas pieredzi un palīdzot izveidot nacionālās digitālās prasmju koalīcijas Austrumu partnerības valstīs. Otrkārt, palīdzēt izstrādāt Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) digitālo prasmju sistēmu Austrumu partnerības valstīs.

2015. gada jūnijā pirmajā ES un Austrumu partnerības digitālo ministru sanāksmē Luksemburgā, Latvijas prezidentūras ES padomē laikā,  tika parakstīta pirmā ES un Austrumu partnerībā iesaistīto valstu ministru deklarācija, kurā Austrumu partnerības valstis  apņēmās attīstīt digitālo ekonomiku un uzsvēra tās nozīmīgumu. Katrā nākamajā prezidentūrā digitālie jautājumi ir izvirzīti priekšplānā un arī  Igaunijas prezidentūras laikā tie ir noteikti kā prioritāri.

2017. gada 6.oktobrī Latvijas delegācija piedalīsies ES e-pārvaldes ministru sanāksmē. Tajā plānots parakstīt ES e-pārvaldes ministru deklarāciju, kā arī tiek paredzētas diskusijas par veicamajām aktivitātēm, lai paātrinātu digitālā vienotā tirgus ieviešanu ES. Latvija diskusijās plāno uzsvērt, ka elektroniskajai identifikācijai jeb eID ES jādarbojas kā vienotai atslēgai, lai iedzīvotājiem un uzņēmējiem radītu iespējas digitālajā vienotajā tirgū saņemt digitālos pakalpojumus visā ES. Tādēļ ir nepieciešama straujāka eID attīstība pārrobežu jautājumos. Latvijā tiek plānots noteikt eID karti kā primāro personas dokumentu, kā arī nodrošināt bezmaksas neierobežotu e-parakstu skaitu eID kartē visai sabiedrībai. Tiek plānots arī izstrādāt drošu mobilā e-paraksta platformu, lai padarītu elektronisko parakstu daudz pieejamāku.

Papildus minētajiem pasākumiem Igaunijas prezidentūra ES padomē 2017. gada 4.oktobrī rīkoja ES valstu digitālās pārvaldes līderu tikšanos (eGov CIO), kurā tika diskutēts par labāko ES informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumu ieviešanu dalībvalstīs  un par to, kā veicināt pārrobežu pakalpojumu attīstību. Latvijas uzsvēra savus sasniegumu, kas veikti Latvijā  informācijas tehnoloģiju sistēmās, kā arī dalījās pieredzē par sasniegumiem mašīntulkošanas un mākslīgā intelekta attīstībā, veicinot valsts pārvalžu sniegto pakalpojumu efektivitāti. eGov CIO Latviju pārstāvēja VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta