Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
K.Gerhards prasa Valsts Kontrolei veikt steidzamu revīziju “Rīgas satiksme”
04.10.2017

Rīgas domei atbalstot tā dēvēto “Viedās Rīgas” projektu par 8,6 miljoniem eiro, kura īstenotājs ir pašvaldības uzņēmums “Rīgas satiksme”, kā arī vērtējot nesen domes atbalstīto aizņēmuma garantiju šim pašam uzņēmumam 4,3 miljonu apjomā un publiskajā telpā izskanējušās bažas par uzņēmuma iespējamo maksātnespēju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards šodien aicinājis Valsts Kontroli izvērtēt un rast iespēju veikt ārpus kārtas revīziju SIA “Rīgas satiksme”. Tikšanās notika nolūkā skaidrot steidzamās revīzijas nepieciešamību un pārrunāt ar abiem iepriekš minētajiem darījumiem saistītos riskus.

K.Gerhards: “Iepazīstoties ar mūsu rīcībā esošo informāciju, rodas pamatotas bažas par Rīgas domes kapitālsabiedrības “Rīgas satiksme” nespēju tikt galā ar tai uzticētajiem projektiem un finansēm. Atceramies neseno “nano ūdens” skandālu, slepeno tā dēvētā “kapu tramvaja” līnijas virzīšanu, neuzklausot sabiedrības viedokli un citus gadījumus. Uzņēmums katru gadu arvien vairāk  slīkst parādsaistībās, tas neliecina par kapitālsabiedrības spēju efektīvi un atbildīgi strādāt rīdzinieku, nodokļu maksātāju labā.  Ņemot vērā, ka tuvākajā laikā projekti, kuros paredzēta “Rīgas satiksme” dalība, ir plānoti ar vairāku miljonu valsts budžeta finansējumu, šodien vērsos pie valsts kontrolieres, prasot pēc iespējas ātrāk rast iespēju veikt ārpus kārtas revīziju šajā uzņēmumā.”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir iepazinusies ar Rīgas domes lēmumu* par galvojumu Rīgas pašvaldības sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Rīgas satiksme” aizņēmumam no valsts budžeta Kohēzijas fonda Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstībai. Rīgas dome nolēmusi sniegt galvojumu 100% apmērā valsts aizdevumam līdz 4,3 miljoniem eiro. 

Tāpat arī SIA “Rīgas satiksme” izstrādāja projektu “Viedo pilsētu tehnoloģijas resursu efektīvai izmantošanai un vides kvalitātes uzlabošanai”, prasot atbalstu no Eiropas Savienības vides un klimata pasākumu programmas LIFE. Projektā plānoti vēl citi 5 partneri, tostarp Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma”. Kopējais projekta budžets plānots vairāk nekā 8,6 miljoni eiro.

Lai novērstu iespējamos pārkāpumus un rīdziniekiem sniegtu informāciju par pēc iespējas caurspīdīgāka pašvaldības uzņēmuma darbību, VARAM aicina Valsts Kontroli veikt steidzamu revīziju SIA “Rīgas satiksme”.

* Rīgas domes lēmums 12.09.2017. Nr.168 (prot. Nr7, 2.§) “Par galvojumu Rīgas pašvaldības sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Rīgas satiksme” aizņēmumam no valsts budžeta Kohēzijas fonda projekta Nr.4.5.1.1/16/I/002 “Rīgas tramvaju infrastruktūras attīstība” snieguma rezerves priekšfinansēšanai”

Sanita Dika-Bokmeldere
Ministra padomniece
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478
Mob. 20284491
E-pasts: sanita.dika-bokmeldere@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.09.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta