Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts ar uzņēmēju un pašvaldību pārstāvju delegāciju apmeklē Moldovu
03.10.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts ar uzņēmēju un pašvaldību pārstāvju delegāciju apmeklē Moldovu. Darba vizīte notiek no 2017. gada 3. līdz 7.oktobrim. 

Vizītes laikā plānota dalība Moldovas gada biznesa pasākumā “Moldova Business Week 2017”. Latvijas uzņēmēju delegācija ir izvirzījusi konkrētus sadarbības priekšlikumus. Tajā skaitā pārtikas pārstrādes, automobiļu detaļu izstrādes un remonta, konsultāciju un mentoringa, viesmīlības speciālistu sagatavošanas un tūrisma attīstības jomās. Pašvaldību pārstāvji tematisko paneļu laikā informēs par uzņēmējdarbības vidi un investīciju piesaistes iespējām sadarbībai ar Moldovu.

J.Eglīts tiksies ar Moldovas Investīciju piesaistes aģentūras vadību, uzsverot reģionu un pašvaldību lomu uzņēmējdarbības veicināšanā, kā arī ekonomisko divpusējo attiecību attīstībā. Tiekoties ar Moldovas Reģionālās attīstības, vides un lauksaimniecības ministrijas vadību, plānots pārrunāt iepriekšējo sadarbību, aktualitātes reģionālās attīstības jomā un sadarbības iespējas turpmāk. Paredzēts tikties ar Moldovas Valsts kancelejas vadību, informējot par līdzšinējo VARAM ieguldījumu Moldovas reģionu un pašvaldību speciālistu attīstības plānošanas kapacitātes stiprināšanā, kā arī apspriežot turpmākās sadarbības iespējas Latvijas pieredzes nodošanai Moldovas publiskās administrācijas reformu īstenošanā un politiku plānošanas pilnveidošanā.

Delegācija apmeklēs Moldovas reģionus, Latvijas ekspertiem uz vietas iepazīstoties ar uzņēmējdarbības vidi, pašvaldību darbu, pakalpojumu sniegšanu. Rezultātā tiks pilnveidotas VARAM 2017. gada augustā organizētās vasaras skolas-nometnes ietvaros sagatavotās rekomendācijas starppašvaldību sadarbībai un sadarbības projektu idejas.

Tāpat notiks seminārs ar ārvalstu partneru dalību, iepazīstinot ar Latvijas un Moldovas līdzšinējo sadarbību reģionālās attīstības jomā, plānotajām projektu idejām un apspriežot ārvalstu finanšu instrumentu finansējuma piesaistes iespējas ideju īstenošanai koordinētai un daudzpusīgai sadarbībai.

J.Eglītu vizītē pavada Aizkraukles novada pašvaldības pārstāvji un uzņēmēji, Tērvetes novada pašvaldības, Neretas novada pašvaldības, Jelgavas novada pašvaldības, Ikšķiles novada pašvaldības, Alojas novada pašvaldības, Preiļu novada pašvaldības, Rēzeknes novada pašvaldības, Riebiņu novada pašvaldības, Ropažu novada pašvaldības un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji.

Vizīte tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru Latvijas Lauku foruma un VARAM projekta „Atbalsts nacionāla līmeņa sadarbības platformas izveidei un pasākumu īstenošanai Moldovas lauku un reģionu izaugsmei” laikā (2017.gada 18.jūlija līgums Nr. LV-27), ko finansē Ārlietu ministrija.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.09.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta