Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Putnu dienās Ķemeru Nacionālā parkā novērotas vairāk nekā 30 putnu sugas
03.10.2017
Ikgadējās Eiropas putnu vērošanas dienas Ķemeru Nacionālā parkā 30. septembrī un 1. oktobrī šogad pulcēja vairāk nekā 200 interesentu, kuri izmantoja iespēju doties gan putnu vērošanas ekskursijās ornitologa Jāņa Ķuzes vadībā, gan apmeklēt Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Meža māja” piedāvātās radošās darbnīcas, izglītojošās nodarbības, spēles un migrējošo zosu vērošanas pasākumus. Kopumā pasākumu laikā novērotas un saskaitītas vairāk nekā 30 putnu sugas.

30. oktobrī vairāk nekā 50 interesentu kopā ar ornitologu Jāni Ķuzi devās putnu vērošanas ekskursijās uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām. Pie Kaņiera ezera apmeklētājus iepriecināja bārdzīlītes, kuru zvaniņiem līdzīgās balsis pieskandināja visus apkārtējos niedrājus. Savukārt Dunduru pļavās putnu vērotājiem savdabīgu izrādi sagādāja jūras ērglis, neveiksmīgi mēģinot noķert meža pīli. Spilgtus iespaidus guva arī tie, kuri putnus uz Kaņiera ezera putnu torni Viestura Vintuļa vadībā devās vērot 1. oktobrī.

Pēc pāris gadu pārtraukuma Putnu dienu apmeklētājiem 30. septembra vakarā tika piedāvāta arī iespēja speciālistu vadībā doties vērot zosu barus, kas nolaižas uz nakts atpūtu ĶNP mitrājos. Kaņiera pilskalnā varēja novērot gan zosu, gan dzērvju došanos uz naktsguļu, savukārt Dunduru pļavās dalībnieki ar sajūsmu klausījās ziemeļu gulbju tauru skaņām līdzīgās balsis, kam, tumsai iestājoties, pievienojās koris, ko radīja simtiem putnu liela zosu un gulbju bara pacelšanās spārnos un došanās uz naktsguļas vietām Lielajā Ķemeru tīrelī. Elpu aizraujošo akustisko priekšnesumu vēl paspilgtināja mēnesnīca.

Kopumā zosu vakara laikā tika saskaitīti vairāki simti zosu, kas palika ĶNP uz naktsguļu. Taču zosu migrācijas maksimums, visticamāk, vēl tikai sekos – šobrīd tā ir tik tikko sākusies.

Abas dienas pasākumus dabā papildināja arī DIC “Meža māja” izglītojošās un radošās aktivitātes. Bērni un pieaugušie varēja pārtapt par putnu līdziniekiem sejas apgleznošanas darbnīcā, piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, izmantojot otrreizējās izejvielas, aizraujošās spēlēs mācīties atpazīt putnus un to dzīvesveidu, kā arī izglītojošā nodarbībās iemācīties, kur un kā vislabāk izvietot putnu būrīšus, kas tajos ligzdo un kādēļ nav par vēlu tos stiprināt kokos arī rudenī.

Visi “Meža mājas” pasākumi notika sadarbībā ar BirdLife International, Latvijas Ornitoloģijas biedrību (LOB) un Latvijas Vides aizsardzības fondu.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ralle
Dabas aizsardzības pārvaldes
Pierīgas reģionālās administrācijas dabas izglītības darba speciāliste
t. 28611079
www.daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta