Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Atklāj akciju “Dienas bez rindām” – iedzīvotājus aicina apgūt e-pakalpojumus
02.10.2017
irmdien, 2017. gada 2.oktobrī, Rīgas IT Demo centrā tika atklāta nu jau par tradīciju kļuvusī akcija “Dienas bez rindām”, kurā šogad piedalās 17 valsts iestādes ar 119 nodaļām visā Latvijā un vairāk nekā 80 pašvaldību iestāžu. Pasākumu organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). 

“Dienas bez rindām” norisināsies līdz pat 6.oktobrim. Iestādēs, kas piedalās šajā aktivitātē, sniegs padziļinātas konsultācijas par savā kompetencē esošajiem e-pakalpojumiem. Pilns saraksts ar akcijas partneriem pieejams VARAM mājaslapā.

Savukārt 2.oktobrī no plkst. 11:00 līdz plkst.16.00 vispārējas konsultācijas un apmācības par e-pakalpojumu lietošanu Rīgas IT Demo centrā sniegts VARAM pārstāvji, tādēļ ikviens laipni aicināts vērsties un uzdot sev interesējošos jautājumus.

Pērn noskaidrojām, ka grūtākais izrādās pirmais solis. Proti, ka iedzīvotāji labprāt izmantotu e‑pakalpojumus, taču pirmajā reizē viņiem būtu nepieciešama konsultācija un kāds, kurš palīdz. Tāpēc arī izlēmām, kā šīs dienas ir vērtīgas, jo to galvenais mērķis mudināt sabiedrību izmēģināt lietot valsts sniegtos pakalpojumus e-vidē. Valsts un pašvaldības iestādēs iespējams izmēģināt e-pakalpojumus konsultanta vadībā, lai nākamo reizi to uzdrīkstētos darīt jau paši,” atklāšanas uzrunā teica VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis.

Atklāšanas pasākuma, kas norisinājās Rīgas IT Demo centrā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, viens no vadmotīviem bija “E-pakalpojumi vieno”. Klātienē, viens otram palīdzot, izmēģināt dažādus e‑pakalpojumus portālā “Lavija.lv” bija ieradušies Rīgas aktīvo senioru alianses (RASA) biedri un jauniešu radošās apvienības “Trepe” pārstāvji.

Seniori ir visstraujāk augšā auditorijas daļa internetā un vienlaikus ekonomikā startē arī jaunā paaudze. Visiem kopā izmēģinot dažādus pakalpojumus, demonstrējot, ka “E-pakalpojumi vieno” un reizēm tik vajag kā mazliet palīdzības, lai tas būtu pa spēkam katram,” piebilda E.Beļskis.

69 gadus vecā Anastasija pēc pasākuma pauda, ka esot atklājusi portālu “Latvija.lv” un mazinājusies baiļu sajūta par e-pakalpojumu lietošanu. “Apmeklējot šādus pasākumus, ar katru reizi uzzinu vairāk. Šodien ļoti interesantā veidā uzzināju, kā lieto E-veselību, paskatījos personas datus dažādos reģistros, kā deklarēt iedzīvotāju savā mājoklī, tāpat uzzināju par to, kā tiešsaistē iegādāties autobusa un vilciena biļetes,” teica Anastasija.

Tikmēr radošās jauniešu apvienības “Trepe” biedrs, 21 gadu vecais Gatis palīdzēja Anastasijai labāk izprast “Latvija.lv” un citus tiešsaistes pakalpojumus.

“Pēc šāda pasākuma secinu, ka tos nepieciešams organizēt vairāk. Varētu pat braukt uz reģioniem - no vienas puses lietderīgi gan vecāka gada gājuma cilvēkiem, jo viņi var izprasīt, kas viņus interesē, gan jauniešiem, kas var sajusties vajadzīgi un izdarīt, ko labu. Man tas šķiet svarīgi. Varēja redzēt, ka katram no mums nepieciešama vajag sava pieeja skaidrojot e-pakalpojumus – jauniešiem var stāstīt ātrāk un mazāk, bet senioriem – atkal vajag vairāk un lēnāk. Galvenais iedrošināt un mudināt uzdot jautājumus,” secina Gatis.

Kopā ar VARAM atklāšanas pasākuma piedalījās arī Uzņēmuma reģistra galvenā notāre Guna Paidere un Rīgas IT Demo centra vadītāja Inese Mūrniece.

Uzņēmumu reģistra mērķis ir saviem klientiem nodrošināt pakalpojumus, kurus saņemt ir ērti, vienkārši, ātri, kā arī droši, tāpēc e-vides attīstība ir iestādes prioritāte. E-pakalpojumi Uzņēmumu reģistrā jau šobrīd tiek aktīvi izmantoti līdzās iespējām saņemt pakalpojumus klātienē, taču tuvāko gadu laikā mūsu mērķis ir sniegt pakalpojumus tikai e-vidē,” sacīja galvenā notāre Guna Paidere.

Tikmēr atklāšanas pasākuma sadarbības partnera Rīgas IT Demo centra pārstāve Inese Mūrniece uzsvēra tehnoloģiju apguves nozīmi, jo mūsu nākotnes ekonomika lielā mērā ir balstīta tieši uz digitāliem risinājumiem.

Digitalizācija ir mums visapkārt, tā ir sākusies no brīža, kad sākām izmantot IT, lai kļūtu efektīvāki savā dzīvē un varētu paveikt vairāk. Cik veiksmīgi mēs spēsim un gribēsim tehnoloģijas pielietot, gan ir atkarīgs no mums pašiem, bet esam priecīgi, ka Rīgas IT Demo centrs kā Latvijas IT stāsta centrālā vieta var veicināt interesi par IT. Uzskatām, ka mūsu veiksmes piemēri - Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi - iedvesmo celties, piedalīties, radīt un attīstīt Latvijas ekonomiku arī citiem,” tā Mūrniece.

Jau vēstīts, ka pašlaik valstī tiešsaistē ir pieejami aptuveni 500 dažādu valsts un pašvaldību e‑pakalpojumu kā privātpersonām, tā uzņēmējiem. Turklāt pēdējos deviņos gados to skaits pieaudzis apmēram septiņas reizes. Atbilstoši Valsts reģionālās attīstības aģentūras datiem, 2017. gada pirmajos mēnešos valsts e-pakalpojumus lietojuši 762 tūkstoši iedzīvotāji aptuveni astoņus miljonus reižu.

2016. gadā akcijas “Dienas bez rindām” laikā tika sniegtas 30 763 konsultācijas, no tām par e‑pakalpojumiem – gandrīz astoņi tūkstoši. Pēc konsultācijas saņemšanas 4330 klienti izlēma par labu turpmākai e-pakalpojumu lietošanai.

Visu dalībnieku saraksts pieejams VARAM mājaslapā www.varam.gov.lv. Pasākums tiek finansēts no Eiropas Savienības fonda tehniskās palīdzības projekta Nr. 10.1.2.0/15/TP/011 „Eiropas Sociālā fonda atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai publicitātes pasākumu par Kohēzijas politikas fondiem nodrošināšanai”

Papildu informācija medijiem:

Tija Ezeriņa
Public ID Group projektu direktore
Mob.: 29719893, E-pasts: tija.ezerina@publicid.lv

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta