Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Aicinām iepazīt koku lomu oglekļa mazietilpīgā attīstībā (OMA)
26.09.2017
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kopā ar AS “Latvijas Valsts meži” un Dabas aizsardzības pārvaldi 2017. gada 29.septembrī aicina uz izglītojošu ekspedīciju un OMAs* meža stādīšanu Tomē. Pasākumā piedalīsies un informatīvo zīmi uzstādīs Norvēģijas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Steinars Ēgils Hāgens (Steinar Egil Hagen).

OMA jeb oglekļa mazietilpīga attīstība ir viens no lielākajiem izaicinājumiem un arī vislabākā iespēja ilgtspējīgai attīstībai un klimata pārmaiņu ierobežošanai.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību OMA aktualitātei, 29.septembrī kopā ar vairāk kā 100 skolēniem no Latvijas ekoskolām plānots iestādīt ap 500 koku. Augot koki piesaista oglekļa dioksīdu (CO2), tādējādi ierobežojot klimata pārmaiņas**. 

OMAs meža stādīšana sadarbībā ar Ekoskolu programmu ir 2017. gada 30.-31. oktobrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotās konferences “Baltijas ceļš uz oglekļa mazietilpīgu un klimatnoturīgu attīstību” ieskaņas pasākums.

Iecerēts, ka “OMAs meža” iestādīšana ne vien pievērsīs sabiedrības uzmanību OMA aktualitātei, bet arī kļūs par simbolisku dāvanu Latvijai un konferences dalībniekiem. Iestādītie koki kompensēs konferences organizēšanas - siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa, dalībnieku ceļa uz/no konferences u.c. radīto slodzi uz vidi, tādējādi iemiesojot konferences vadmotīvu – OMA jeb oglekļa mazietilpīga attīstība,” stāsta VARAM Klimata pārmaiņu departamenta direktore Ilze Prūse.

Pasākuma izglītojoši informatīvo daļu veidos AS “Latvijas Valsts meži” vadītās darbnīcas. Savukārt “OMAs gudrību darbnīcās”, kas tiek organizētas sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, mācīs atpazīt kokus, stāstīs par koku bioloģisko vērtību un to, kā koki ietekmē klimata pārmaiņu procesus.

Mediju pārstāvji laipni aicināti! Autobuss uz notikuma vietu izbrauc piektdien, 29.septembrī plkst. 9:00 no Strēlnieku laukuma Rīgā.

Lūgums iepriekš pieteikties, rakstot e-pastu: Aiga.Aizpuriete@varam.gov.lv vai zvanot par tālr. 29490982.

* Oglekļa mazietilpīga attīstība nozīmē nacionālās ekonomikas izaugsmi un attīstību, nepalielinot SEG emisijas. OMA ir cieši saistīta ar zaļajām tehnoloģijām un darba vietām, resursu patēriņa efektivitātes uzlabošanu.
**  Koki ir oglekļa dioksīda (CO2) piesaistītāji. Fotosintēzes procesā tie no atmosfēras piesaista CO2 un atbrīvo skābekli. Viena iestādīta priede 50 gadu laikā vidēji piesaista 191 tonnu CO2.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta