Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
  BREXIT
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pašvaldības, uzņēmumi un biedrības saņem atzinību par iesaistīšanos Eiropas Mobilitātes nedēļā
22.09.2017

Eiropas Mobilitātes nedēļas (EMN) noslēgumā, 2017.gada 22.septembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) tika suminātas 23 pašvaldības, kā arī 22 uzņēmumi un organizācijas, kas šogad aktīvi iesaistījušies velo infrastruktūras uzlabošanā un EMN pasākumu rīkošanā.

Pašvaldību kategorija atzinības raksti tika pasniegti Ādažu novada, Bauskas novada, Burtnieku novada, Carnikavas novada, Dagdas novada, Daugavpils pilsētas, Garkalnes novada, Gulbenes novada, Jaunjelgavas novada, Jēkabpils pilsētas, Ķekavas novada, Jaunpils novada, Liepājas pilsētas, Līgatnes novada,, Lubānas novada, Ogres novada, Pļaviņu novada, Rīgas pilsētas, Rundāles novada,, Salaspils novada, Smiltenes novada, Tukuma novada, un Valmieras pilsētas pašvaldībām. Lai piedalītos konkursā, pašvaldībām bija jāizpilda vismaz viens no trīs kritērijiem – jānoorganizē gudrāku pārvietošanos veicinošus pasākumus EMN laikā no 16. līdz 22.septembrim. «Dienā bez auto», 22.septembrī, jāslēdz automašīnu satiksmei kāda iela vai tās posms. Un gada laikā jāveic viens pastāvīgs infrastruktūras uzlabojumu, kas veicina iedzīvotāju paradumu maiņu par labu videi draudzīgam transporta veidam. Tādiem pieskaitāmas gājēju pārejas, veloceliņi, velosipēdu joslas, elektromobiļu uzlādes punkti un tamlīdzīgi risinājumi.

Uzņēmumu, NVO un skolu kategorijā atzinība par infrastruktūras uzlabojumiem vai gudru pārvietošanos veicinošiem pasākumiem tika izteikta tirdzniecības kompleksam «Spice», tirdzniecības parkam «ALFA», uzņēmumiem «Velosolutions», «Gandrs», «Cēsu alus», ««Ventspils nafta» termināls», «Latvijas Pasts», «Liepājas RAS», «Jēkabpils autobusu parks», «SIXT Latvija», Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijai, virtuālai studijai «URGA», Latvijas Kalnu riteņbraucēju apvienībai, kā arī biedrībām «Radi Vidi Pats», «Lucavsalas Ekokopiena», «Veloklubs Līvāni», «Velo redele»,  «Ādaži velo», «Aglonas novada biedrība»,, «Tūrisma klubs «Sniegpulkstenīte»», «Latvijas Zemes draugi» un Rīgas Dabaszinību skola.

EMN laikā daudzviet Latvijā norisinājās interesanti pasākumi, kuros cilvēki tika iedrošināti izvēlēties gudrākus pārvietošanās veidus. To vidū bija kopīgi velobraucieni, pārgājieni, izglītojošas lekcijas un semināri, velo foto orientēšanās sacensības, bērnu zīmējumu konkursi. Pašvaldības arī izveidojušas jaunas velonovietnes, uzlabojušas vai uzbūvējušas jaunus veloceliņus un aprīkojušas tos ar apgaismojumu.

EMN mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu veselības stāvokli.


Vairāk informācijas:
Maija Trikule – Pleša
Prospero sabiedriskās attiecības,

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.12.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta