Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvija piedalās Starptautiskās atomenerģijas aģentūras 61. Ģenerālajā konferencē
19.09.2017

No 2017.gada 18. līdz 22.septembrim Vīnē, Austrijā notiek Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (Aģentūra) 61. Ģenerālā konference. Latvijas delegāciju vada Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš. 

Uzrunājot dalībvalstis Latvijas vārdā, R.Muciņš uzsvēra: “Latvija novērtē kodoltehnoloģiju miermīlīgas izmantošanas milzīgos ieguvumus un potenciālu, tai skaitā, lai sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus. Tajā pašā laikā jāveicina jaunu un jau esošo tehnoloģiju izmantošana, vienlaicīgi nodrošinot visaugstāko kodoldrošības un drošuma līmeni.

Latvija ir pilnībā apņēmusies īstenot šo pieeju, nodrošinot vismodernākos pakalpojumus kodolmedicīnā, ieskaitot ciklotronu tehnoloģiju izmantošanu jaunajā Nukleārā medicīnas centrā Latvijā. Tajā pašā laikā tika atzīmēts Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centra 16 cilvēku komandas darbs, kas ik dienu seko līdzi radiācijas drošības situācijai un koordinē Aģentūras tehniskās sadarbības programmas jautājumus Latvijā.

Līdzīgi kā citas Aģentūras dalībvalstis, arī Latvija pauda stingru nostāju, nosodot Ziemeļkorejas darbības. Veicot ballistisko raķešu un kodolizmēģinājumus, tiek apdraudēts miers un drošība visā pasaulē.

Konferences laikā tika atzīmēts, ka Kodolieroču neizplatīšanas līgums ir globālo ieroču neizplatīšanas un atbruņošanās režīma stūrakmens. Latvija atzinīgi vērtē būtisko progresu, kas panākts saskaņā ar trim tālejošiem pīlāriem: kodolieroču neizplatīšanu, atbruņošanos un mierīgu (miermīlīgu) izmantošanu.

Latvijas vārdā R.Muciņš pauda atzinību Aģentūrai par to atbalstu dalībvalstīm, īpaši vadlīnijās reglamentējošo noteikumu pielāgošanu, lai nodrošinātu augstus drošības un aizsardzības standartus. 2018.-2019. gada tehniskās sadarbības periodam Latvija ir iesniegusi trīs nacionālos projektus Aģentūrā. To galvenais mērķis būs uzlabot sekundārās standartu dozimetrijas laboratorijas kapacitāti radiācijas drošības mērījumos, kodolenerģijas un radiācijas drošības infrastruktūras efektivitāti, stiprināt arī zināšanas un prasmes radioterapijas kvalitātē un drošībā.

Atzinīgi novērtējam Aģentūras sniegto iespēju, lai stiprinātu Latvijas institūciju kompetenci dažādās kodoldrošības un drošības jomās, radiācijas drošībā un radioaktīvo atkritumu apsaimniekošanā,” piebilda VARAM valsts sekretārs.

Pēdējos divus gadus Latvija ir aktīvi strādājusi Aģentūras valdē – Latvijas vēstnieks Bahtijors Hasanas 2015. – 2017.gadā ieņem Aģentūras valdes viceprezidenta amatu. Latvijas pārstāvis vadīja arī atvērto darba grupu Aģentūras vidēja termiņa stratēģijas 2018.-2023.gadam izstrādei.

Aģentūras ģenerālā konference notiek ik gadu septembrī, piesaistot ap 3000 kodolenerģijas ekspertu no 168 aģentūras dalībvalstīm. Latvija ir aģentūras dalībvalsts kopš 1997. gada. Tās darbības galvenais mērķis ir kodolieroču neizplatīšana un kodolenerģijas drošas izmantošanas veicināšana.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.09.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta