Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Mobilitātes nedēļā pašvaldības aicina cilvēkus pārvietoties gudrāk
14.09.2017

Jau par tradīciju kļuvušajā Eiropas Mobilitātes nedēļā (EMN) no 2017. gada  16. līdz 22. septembrim, kurā šogad iesaistīsies nepilns pussimts Eiropas valstu, daudzās Latvijas pašvaldībās norisināsies tematiski pasākumi. Tajos cilvēki tiks iedrošināti izvēlēties videi draudzīgus pārvietošanās veidus, dodoties pārgājienos vai kolektīvos izbraucienos ar velosipēdiem. Būs arī iespēja veikt divriteņa apkopi, apmeklēt izglītojošas lekcijas un izjust, kādas būtu ielas bez automašīnām.

Viens no nedēļas centrālajiem pasākumiem būs akcija «Ar velo uz darbu» 19. septembrī. Šajā dienā Rīgā pie Brīvības pieminekļa tiks sveikti visi rīdzinieki, kuri dienas gaitās būs devušies ar divriteni. Laikā no pulksten 7:00 līdz 12:00 visi velobraucēji tiks cienāti ar kafijas dzērieniem no Paulig, tēju, Rochester ingvera dzērieniem, uzkodām un našķiem. Gardumu baudīšanu varēs apvienot ar tehniskās apkopes veikšanu velosipēdam IF velodarbnīcā, iepazīšanos ar Stick with us atstarojošajām uzlīmēm, kā arī transporta līdzekļa piereģistrēšanu CSDD datu bāzē, kas atvieglo divriteņa identificēšanu tā nozagšanas gadījumā.

Veicinot aktīvu dzīvesveidu un atzīmējot «Dienu bez auto», 22. septembrī aizsardzības nozares darbinieki, karavīri, zemessargi un jaunsargi kopīgā velo braucienā iepazīs Rīgas kultūrvēsturiskos objektus, kas saistīti ar aizsardzības vēsturi un kultūru.

Uzsākot Eiropas Mobilitātes Nedēļu 16. septembrī 11:00 – 17:00 Imulas - Kalvenes ielu aplī notiks tradicionālās gadskārtējās ielu sacensības ģimenēm "Imulrings".

Ērenpreisa darbnīcas pagalmā 23. septembrī notiks Velo krāmu tirgus, kur velobraucēji varēs atbrīvoties no nevajadzīgiem aksesuāriem un piemeklēt detaļas sava transportlīdzekļa uzlabošanai.

Otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī dažādi EMN pasākumi norisināsies visu nedēļu. 17. septembrī «Velosipēdistu rītā» velobraucēji tiksies ar pašvaldības pārstāvjiem, lai pārrunātu nepieciešamos infrastruktūras uzlabojumus un velotūrisma attīstības plānus. No 19. līdz 21. septembrim notiks interaktīvās lekcijas bērniem par drošu braukšanu pa ielām, 20. septembrī Tūrisma un informācijas centrā būs «Stāstu vakars ar velosipēdistiem», «Dienā bez auto» 22. septembrī Daugavpilī tiks slēgta auto satiksme Lāčplēša ielā, savukārt 23.septembrī notiks velo foto orientēšanās sacensības Esplanādes parkā.

Valmierā 18. septembrī pilsētas centrā Valmieras integrētās bibliotēkas telpās būs iespēja nokārtot velobraucēja apliecību. 19. septembrī «Ar velo uz darbu» dienā velobraucējus sveiks pie veikala Gandrs, kur arī varēs veikt divriteņa diagnostiku, bet 22.septembrī tiks rīkoti interesanti pārgājieni un ekskursijas, ieskaitot virtuālo tūri ar Oculus brillēm Vidzemes Augstskolas inženierzinātņu ēkā.

Liepājā «Dienā bez auto» tiks organizēts velobrauciens pa pilsētas ielas, kā arī dažādas aktivitātes.

Ādažu Velo 17. septembrī rīkos kopīgu braucienu ar velosipēdu pa Ādažu un Garkalnes novadiem. 30 kilometru distance no Ādažu Līgo laukuma vedīs caur Garkalnes novada «Namdara darbnīcu», kur būs iespēja izmēģināt latviešu tradicionālos darbarīkus un pie ugunskura iestiprināties ar tēju un cepamdesām.

Ogrē notiks divi nūjotāju pārgājieni uz dabas parku Zilie kalni, informatīvie pasākumi lokālajos uzņēmumos, kā arī ģimenes velo brauciens pa atjaunotajiem veloceliņiem 23. septembrī.

Popularizējot aktīvu dzīvesveidu, visi Carnikavas pamatskolas un bērnudārza audzēkņi, kā arī skolas pedagogi 22. septembrī dosies uz mācību iestādi ar velosipēdiem.

Rundālē 22. septembrī notiks 6 kilometru pārgājiens no pašvaldības ēkas uz Mežotnes pilskalnu.

Salaspilī EMN pasākumi sāksies jau 16. septembrī ar velobraucienu «Atklāj Doles salu». Līdz 20. septembrim norisināsies zīmējumu konkurss skolām un bērnudārziem «Pārvietojies gudrāk, dzīvo labāk», kura labākie zīmējumi būs apskatāmi naksnīgā izstādē «Nakts saripošanās» pasākumā 22. septembrī Zinību ielā. Savukārt 23.septembrī Nacionālajā botāniskajā dārzā notiks tradicionālais Salaspils Zīriņu rudens velokross.

Savukārt Lubānā notiks EMN akcija “Zaļie soļi Lubānā”. Tās ietvaros no 18. – 24. septembrim notiks dažādi pasākumi, kas veicina iedzīvotāju aktīvu dzīvesveidu. 18. septembra vakarā pulksten 18.00 notiks pārgājiens pa mežu ar lukturīšiem kopā ar Māri Valaini. Dalībniekiem būs iespēja novērtēt Lubānas plašās meža bagātības, ņemot vērā, ka ~ 65% no Lubānas novada kopējās platības aizņem meži. 19. septembrī pēcpusdienā Lubānas Kultūras centrā notiks seminārs ar Maigu Liepiņu, kura šogad, līdz saviem 80 gadiem, plāno apiet apkārt Latvijai un pagājušā gadā, 79 gadu vecumā, nogāja vairāk kā 900 km Spānijā – Svētā Jēkaba ceļu.  Maiga dalīsies pārdomās par to, kas viņasprāt ir videi draudzīga dzīvošana. Pēc semināra notiks došanās dabas takā un kopīga nūjošana. Savukārt 20. septembra vakarā notiks orientēšanās nodarbība kopā ar profesionālu treneri. Vairāk informācijas: www.lubana.lv.

Dagdā bērniem notiks vairāki izglītojoši pasākumi par drošību uz ceļa.

Ķekavā 22. septembra vakarā norisināsies pasākums «Ķekava naktī – skrien, skrituļo, brauc ar velo», kurā ikviens interesents varēs pieveikt pusotra kilometra distanci ejot kājām, braucot ar velosipēdu, skrituļslidām, skeitbordu un jebkuru citu transporta līdzekli bez iekšdedzes dzinēja.

EMN mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu veselības stāvokli. Vairāk informācijas:
Maija Trikule – Pleša
Prospero sabiedriskās attiecības,

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
25.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta