Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards tiekas ar Uzbekistānas ārējās tirdzniecības ministru
30.08.2017
2017.gada 30.augustā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) notiek Uzbekistānas delegācijas vizīte un divpusējā ministru tikšanās starp vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu un Uzbekistānas ārējās tirdzniecības ministru Eljoru Gaņijevu (Elyor Ganiev). 

Kaspars Gerhards, atklājot tikšanos, sacīja: “Uzbekistāna ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas sadarbības partneriem Centrālajā Āzijā. Viennozīmīgi īpaša uzmanība Latvijas un Uzbekistānas ekonomiskajās attiecībās ir saistīta ar jautājumiem par preču apgrozības palielināšanu un transporta nozares sadarbības attīstīšanu, un efektīvu izmantošanu starptautiskajos koridoros, kopīgu investīciju projektu īstenošanā, bet ir arī citas perspektīvas, kurās mēs jau strādājam vai vēlamies uzsākt kopīgu darbu, piemēram, reģionālās attīstības jomā.”

Pārstāvot VARAM, komitejas sanāksmē piedalās arī valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis un valsts sekretāra vietnieks Reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš, delegācijā piedalās arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa, kā arī Ārlietu un Satiksmes ministriju pārstāvji.

Tiekoties ar Uzbekistānas ministru, Latvijas puse pārrunāja iespējas paplašināt Latvijas un Uzbekistānas divpusējās attiecības tirdzniecības veicināšanā un attīstīšanā, lauksaimniecības, izglītības un zinātnes, transporta, tūrisma, farmācijas jomās, kā arī veicināt Latvijā ražoto pārtikas produktu eksportu uz Uzbekistānu.  Jau iepriekš parakstīts memorands par savstarpēju sadarbību attiecībā uz ekspertīzēm un lauksaimniecības produktu sertificēšanu.

Aug tūristu un studentu skaits no Uzbekistānas. Latvijā mācās jau vairāk kā 1000 studentu un šī ir otrā pēc skaita lielākā ārvalstu studentu grupa valstī. Uzbekistānas studenti aktīvi studē ekonomiku, inženierzinātnes nozari, tūrismu, medicīnu. Mēs augstu novērtējam veiksmīgu sadarbību aviācijas jomā, tai skaitā Uzbekistānas aviokompāniju, kas nodrošina reisus maršrutā Taškenta-Rīga. Latvija ir ieinteresēta ne tikai saglabāt šos reisus, bet arī palielināt to skaitu.

Vizītes laikā notikušais biznesa forums raisīja lielu interesi no Latvijas puses. Tāpat šajās dienās tika parakstīti nolīgumi par turpmāku paplašināšanu biznesa sadarbībā. Attīstās sadarbība starp tirdzniecības un rūpniecības palātām, kā arī Latvijas uzņēmēju konfederāciju un darba devēju padomi.Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: +371 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
25.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta