Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM un LPS gadskārtējās sarunās diskutē par vidi un reģionālo attīstību
19.07.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) 2017. gada 19. jūlijā gadskārtējās sarunās diskutēja un vienojās par turpmākiem risinājumiem vides un reģionālās attīstības jomā. Sarunas vadīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un LPS priekšsēža vietnieks no novadu pašvaldībām Gints Kaminskis.

Atklājot ikgadējās VARAM un LPS sarunas, K. Gerhards uzsvēra: “Pašvaldībās nozīmīgo jautājumu loks ir ļoti plašs. Līdz šim daudzos jautājumos esam raduši risinājumus. Tajā pašā laikā ir vēl pietiekami daudz iedzīvotājiem svarīgu jautājumu, par kuru risināšanu nepieciešams vienoties.”

Būtisks uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos ir dažādu finanšu instrumentu atbalsts. Plānots, ka šī gada rudenī tiks parakstīts sadarbības memorands par jaunu sadarbību ar Norvēģijas valdību par Norvēģijas finanšu instrumentu. 

Analizējot notekūdeņu savākšanu un apsaimniekošanu lokālās kanalizāciju sistēmās, plašākas diskusijas un jautājumi bija par kopīga risinājuma izveidi vienotam reģistram. Tā kā reģistra izveide ir jāuzsāk ne vēlāk kā 2018. gadā, tad sekmīgai tā īstenošanai visām iesaistītajām pusēm ir jānāk kopā un jārisina neskaidrie jautājumi.

VARAM un LPS ir vienisprātis, ka reģionālās attīstības uzraudzībai un pilnvērtīgākai analīzei ir nepieciešams pilnveidot portālu www.raim.lv. Tāpēc paredzēta šī portāla publiskās daļas attīstība, RAIM programmatūras pilnveidošana standartizētu datu saņemšanas un apstrādes procesu nodrošināšanai, kā arī pieejamo rādītāju klāsta paplašināšana.

LPS uzsvēra, ka ieviešot dzīvē Zemes pārvaldības likuma normas, aizvien pastāv daudzas problēmas, kuru risinājums ir ļoti nepieciešams. Abas puses vienojās par kopēju pozīciju rezerves fonda zemju piekritībā pašvaldībām, kā arī  par nepieciešamo  regulējuma pārskatīšanu darījumiem ar lauksaimniecības zemi. Kopīgi tiks strādāts pie iespējas risināt jautājumu par publisko ūdeņu plānošanas un apsaimniekošanas jautājumiem, kā arī meklēts risinājums koplietošanas ceļu regulējumam.

Lai veicinātu valsts un pašvaldību informācijas sistēmu (IS) integrācijas risinājumu koordinētu attīstību, ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu VARAM šobrīd koordinē 7 koplietošanas platformas. Paredzams, ka savstarpēji koordinēti projekti attīstīs koplietošanas risinājumu kopumu, kas turpmāk veicinās valsts un pašvaldību IS savstarpējo integrāciju.

Tāpat tika pārrunāts, ka Latvijā nav pietiekami nodrošināta datu pieejamība bez maksas un bez piekļuves ierobežojumiem. VARAM ir apzinājusi atvērto datu nozīmību un nepieciešamību. Lai visas datu kopas tiktu atvērtas pakāpeniski, VARAM līdz 2017. gada nogalei sagatavos priekšlikumus par prioritāri atveramajām datu kopām.

VARAM atbalsta ikgadējo sarunu nepieciešamību ar LPS. Tajā pašā laikā pašvaldībām vajadzētu koncentrēties uz savu pamatfunkciju pildīšanu zemes politikas, atkritumu jautājumu, ūdenssaimniecības, reģionālās kapacitātes un citās jomās. Iespējams, saviem spēkiem sekmējot pamatfunkciju izpildi, būs iespējams rast efektīvākus veidus pašvaldību attīstībai, kas sniegs ieguvumus gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
18.07.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta