Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vides dienas pasākumi ar Dabas muzeja speciālistiem
02.06.2017

Latvijas Dabas muzeja speciālisti atbalsta Vides dienu, izglītojot skolu jauniešus muzeja ilggadējā konkursa „Cielavas gudrības” finālspēlē Jaunmoku pilī un piedaloties pasākumā Ādažu poligonā.

Vides diena ir Apvienoto Nāciju Organizācijas 1972. gadā aizsākta aktivitāte, lai starptautiskā mērogā aktualizētu dažādas vides problēmas un jautājumus. Latvijas Dabas muzeja speciālisti šogad Vides dienu atzīmēs, piedaloties un organizējot divus pasākumus dabā.

Šodien, 2. jūnijā, Ādažu militārajā poligonā notiks pasākums, kura norisē arī šogad piedalās Dabas muzeja speciālisti un jaunie pētnieki. Pasākuma mērķis ir informēt vietējos iedzīvotājus, jaunsargus, kā arī dabas un militāro organizāciju pārstāvjus par reto naktsputnu – vakarlēpi –, kā arī citiem krēslas stundu un nakts dzīvniekiem. Tieši militārās mācības, izmantotā tehnika un metodes ir iemesls, lai veidotos ainava, kurā mājvietu radušas daudzas aizsargājamas savvaļas dzīvnieku un augu sugas. Pasākums notiek LIFE+ projekta „Putni Ādažos" ietvaros.

Otrdien, 6.jūnijā, Jaunmoku pilī notiks muzeja ilggadējā konkursa „Cielavas gudrības” 10. jubilejas finālspēle. „Cielavas gudrības” ir Dabas muzeja speciālistu organizēts konkurss 5. un 6. klašu skolēniem, kura mērķis ir veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm. Konkurss pirmo reizi notika  2007. gadā un kopš tā laika tajā aktīvi piedalās skolēni no visas Latvijas. Šogad, pirmo reizi, dalība tika organizēta komandās un kopumā iesaistījās apmēram 250 skolēnu komandas.

Jau par tradīciju kļuvusi konkursa noslēguma finālspēles norise ārpus muzeja – tuvāk dabai. Šogad finālā Jaunmoku pilī tiksies 22 labākās komandas (66 skolēni) no  Augstkalnes, Bukaišiem, Inešiem, Jelgavas, Ozolniekiem, Rekavas, Rugājiem, Rūjienas, Stāmerienas, Straupes, Tirzas, Vecpiebalgas un Vijciema. Dalībniekus sagaida dažādi teorētiski un praktiski uzdevumi par dabu Jaunmoku pils parkā un tuvumā esošajā Meža muzejā. Atzīmējot Vides dienu, pils teritorijā tiks izvietoti dalībnieku mājas darbi – plakāti par godu šai dienai.

Šajā sezonā „Cielavas gudrības” atbalsta A/S „Latvijas Valsts meži”, Dabas aizsardzības pārvalde, SIA „Apgāds Zvaigzne ABC”, SIA „Karšu izdevniecība Jāņa sēta", SIA „Izdevniecība Pētergailis”, Slēpošanas un atpūtas parks „Ozolkalns”, Latvijas Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”, SIA „Jānis Roze”, A/S „Tallink Latvija” un „BRAIN GAMES”.

Informāciju sagatavoja:
Polīna Šķiņķe
Latvijas Dabas muzeja
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67356058
E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
21.04.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta