Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs K.Gerhards atzinīgi novērtē Šveices atbalstu vēsturiski piesārņotās ostas teritorijas sakārtošanā Sarkandaugavā
01.06.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards ceturtdien, 2017.gada 1.jūnijā atklāja konferenci, kurā Baltijas valstu un Šveices pārstāvji dalījās pieredzē un zināšanās piesārņoto vietu sanācijas darbu veikšanā. Konference norisinājās, noslēdzoties Latvijas un Šveices sadarbības programmas projektam “Vēsturiski piesārņoto vietu sanācija – Sarkandaugavas teritorijā”. 

Atklājot konferenci, ministrs uzsvēra: “Latvijā ir vairāk kā 260 vēsturiski piesārņotas vietas, kas apdraud iedzīvotāju veselību un pasliktina vides kvalitāti. Lai samazinātu riskus, ko rada piesārņojums, pakāpeniski tiek piesaistīts jauns finansējums un īstenoti sanācijas projekti. Ostas teritorija Sarkandaugavā tika atzīta par stipri piesārņotu un prioritāri attīrāmu teritoriju. Ar Šveices sniegto atbalstu vairāk kā 5 gadu laikā ir paveikts liels darbs pie Sarkandaugavas vides kvalitātes uzlabošanas”.

Projekta īstenošanas rezultātā tika veikti sanācijas darbi 5 objektos Rīgas ostas teritorijā 8 ha lielā platībā, atbrīvojot teritoriju no vairāk kā 1700 tonnām gruntsūdeņos peldošo naftas produktu, vairāk kā 7000 tonnām ar naftas produktiem piesārņotas grunts, izveidota 376 metrus gara ūdens necaurlaidīga rievsiena un drenāžas sistēma, kā arī gar Mīlgrāvja kanāla krastu tika izveidota 110 metrus gara drenāžas sistēma. Šī projekta īstenošana tika uzsākta 2011.gada 17.martā, bet to plānots pabeigt līdz 2017.gada 13.jūnijam. Jau šobrīd ir pilnībā pabeigti visi projektā plānotie sanācijas darbi.

Konferences laikā tika prezentēti Sarkandaugavas sanācijas projekta rezultāti. Savukārt, Lietuvas un Igaunijas kolēģi iepazīstināja ar savu pieredzi šajā jomā, bet Šveices eksperti sniedza informāciju par būtiskākajiem piesārņoto vietu sanācijas projektiem Šveicē, sanācijas projektu īstenošanas tiesisko regulējumu un pēcsanācijas monitoringa praksi.

Projektu “Vēsturiski piesārņoto vietu sanācija – Sarkandaugavas teritorijā” īstenoja Valsts vides dienests sadarbībā ar projekta partneriem – Rīgas Brīvostas pārvaldi un Rīgas domi. Tā kopējās izmaksas 13 987 932 EUR jeb 15 300 000 CHF, t.sk. Šveices līdzfinansējums 11 885 171 EUR.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
21.04.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta