Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
I.Koļegova: “Nākamā gada pavasarī gudrona dīķos notiks sanācijas darbi!”
30.05.2017

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputātu izbraukuma sēdē uz Inčukalna sērskābā gudrona dīķiem, atbildot uz jautājumu par to, kā pie gudrona dīķiem varētu izskatīties nākamā gada pavasarī, Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova apliecināja: VVD ir pilnīga pārliecība, ka nākampavasar tur noritēs sanācijas darbi.

Komisijas deputāti, kas bija izteikuši vēlēšanos, uz vietas dabā apskatīt, kāda situācija šobrīd ir Inčukalna gudrona dīķu teritorijā, tika informēti par līdz šim padarīto, tai skaitā apgūtajiem finanšu līdzekļiem, un jaunāko projekta īstenošanā.

VVD organizē iepirkuma procedūras par sanācijas darbu turpināšanu un šo darbu inženiertehnisko uzraudzību. Ir noslēgusies kandidātu atlase, un šā gada 22. maijā sarunu procedūras „Vēsturiski piesārņotās vietas “Inčukalna sērskābā gudrona dīķi” projektēšana un sanācijas darbi” pretendenti ir iesnieguši savus sākotnējos piedāvājumus. Slēgta konkursa „Vēsturiski piesārņotās vietas „Inčukalna sērskābā gudrona dīķi” projektēšanas un sanācijas darbu inženiertehniskā uzraudzība” kvalificētajiem pretendentiem drīzumā tiks nosūtīts uzaicinājums iesniegt piedāvājumus. Līgumus par sanācijas darbu pabeigšanu, kā arī darbu inženiertehnisko uzraudzību plānots noslēgt šā gada rudenī. VVD ir sagatavojis un iesniedzis projekta iesniegumu Centrālai finanšu un līgumu aģentūrai, kas to virzīs apstiprināšanai Eiropas Komisiju. Plānots, ka Eiropas Komisijas lēmums par projekta II posma iesnieguma apstiprināšanu tiks saņemts un vienošanās par projekta II posma īstenošanu tiks noslēgta šī gada beigās. Sanācijas darbus paredzēts pabeigt indikatīvi līdz 2020. gada nogalei.

Deputāti uzdeva jautājumus par iespējamajiem risinājumiem gudrona utilizēšanā, iepriekšējā darbu veicēja padarītā apmēriem, projekta īstenošanas rezultātā sasniedzamo rezultātu.

VVD ģenerāldirektore I.Koļegova uzsvēra, ka šobrīd VVD dara visu iespējamo, lai projekts tiktu īstenots paredzētajos termiņos un paredzētā finansējuma ietvaros.


Informāciju sagatavoja:

Maruta Bukleviča
Valsts vides dienesta
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67084217; 25780460

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta