Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM sagatavojusi prasības pētniecības un attīstības darbību veikšanai atkritumu poligonos
30.05.2017

Lai veicinātu apglabājamā atkritumu daudzuma samazināšanu Latvijā, 2017. gada 30.maijā valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotās prasības atkritumu poligona pētniecības un attīstības darbībām, kuru izdevumus varēs iekļaut atkritumu apglabāšanas tarifos, kā arī kārtību atkritumu apsaimniekotāju sniedzamajai informācijai pašvaldībām*. 

Viens no sagatavotajiem Ministru kabineta (MK) noteikumu projektiem izstrādāts ar mērķi veicināt sadzīves atkritumu poligonu īpašniekus vai apsaimniekotājus veikt pētniecības un attīstības darbības, lai būtiski samazinātu apglabājamo atkritumu apjomu. Šādas izmaksas** varētu iekļaut atkritumu apglabāšanas tarifā. Šo darbību rezultātā iespējams izstrādāt tehnoloģiskos risinājumus, kas ļautu samazināt poligonos apglabājamo atkritumu apjomu.

Jaunie noteikumi nosaka atkritumu poligona pētniecības un attīstības darbības projekta pieteikuma dokumentācijai izvirzāmās prasības un izdevumu uzskaites kārtību. Pētniecības vai attīstības darbības pasūtītājam turpmāk būs tiesības reizi kalendārā gada laikā (līdz kārtējā gada 1.febuārim) iesniegt VARAM projekta pieteikumu. VARAM pieteikuma aktualitāti un atbilstību izvērtēs atbilstoši priekšlikumos minētajiem kritērijiem. Tāpat ir noteikts, kā atkritumu poligona īpašnieks vai apsaimniekotājs nodrošina darbības rezultātu publisku pieejamību. Pēc pētniecības un attīstības darbības pabeigšanas, lēmumu par projekta rezultātu atbilstību tā izvirzītajiem mērķiem, kā arī par rezultātu ieviešanas nepieciešamību izdos attiecīgā atkritumu apsaimniekošanas reģiona pašvaldības.

Saistībā ar izmaiņām Atkritumu apsaimniekošanas likumā valdība atbalstīja arī VARAM sagatavoto MK noteikumu projektu par kārtību, kā atkritumu apsaimniekotājiem turpmāk būs jāsniedz informācija pašvaldībām par atkritumu apsaimniekotajiem apjomiem. Plānots, ka  apsaimniekotājam pašvaldībai būs jāsniedz dati par savākto, reģenerācijai nodoto, atkritumu poligonā nodoto un atkritumu poligonā apglabāto sadzīves atkritumu masu. Minētā informācija pašvaldībai ir nepieciešama, lai, nosakot maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, varētu nodrošināt, ka maksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tiek iekļautas tikai tādas izmaksas, kas ir tieši saistītas ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanas darbībām.

* Ministru kabineta noteikumu projekti "Noteikumi par atkritumu poligonu pētniecības un attīstības darbību, kas vērsta uz apglabājamā atkritumu apjoma samazināšanu" (http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40409430&mode=mk&date=2017-05-30) un "Noteikumi par informācijas sniegšanas kārtību par savākto, reģenerācijai nodoto, atkritumu poligonā nodoto un atkritumu poligonā apglabāto sadzīves atkritumu masu” (http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40409428&mode=mk&date=2017-05-30) izstrādāti atbilstoši 2016.gadā veiktajiem grozījumiem Atkritumu apsaimniekošanas likumā

** Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošanas likumu


Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026418
e-pasts: prese@varam.gov.lv,
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta