Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Darba piedāvājumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
 
Padoms:
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam Uzraudzības komiteja atlasa 39 projektus finansējuma piešķiršanai
25.05.2017

2017.gada 23.-24.maijā Helsinkos, Somijā Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam (turpmāk – programma) Uzraudzības komiteja atlasījusi 39 projektus finansējuma piešķiršanai projektu 2.konkursā. Projekti tiks finansēti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem un Norvēģijas nacionālā finansējuma institucionālās kapacitātes stiprināšanai tādās jomās kā inovācijas, efektīva dabas resursu pārvaldība un ilgtspējīgs transports.

Latvijas partneri piedalās 31 projektā kā projektu partneri. Latvijas projektu partneru loks ir plašs, ietverot nacionāla, reģionāla un vietēja līmeņa iestādes, nevalstiskās organizācijas un komersantus.

Īpaši atzīmējama ir vietējo pašvaldību aktivitāte dalībai transnacionālās sadarbības projektos, piemēram, Gulbenes pašvaldība piedalīsies projektos, kas ir vērsti uz centrālo apkures sistēmu optimizāciju un efektīvu enerģijas patēriņu ēkās, sniedzot ieguldījumu Enerģētikas attīstības pamatnostādņu mērķu sasniegšanā. Ventspils novada pašvaldībā tiks ieviesta pilot-aktivitāte zivju ceļa izveidei Rīvas upē, veicinot Kurzemes kā makšķerēšanas tūrisma galamērķi, savukārt Rīgas pašvaldība iesaistīsies projektā pārejai uz ilgtspējīgu mobilitāti pilsētā, izstrādājot rekomendācijas transporta politikas sekmēšanai.

Indikatīvais Latvijas projektu partneriem piešķirtais finansējums ir 8,9 MEUR Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļu. Precīzs Latvijas projektu partneriem piešķirtais finansējums būs zināms pēc programmas Uzraudzības komitejas noteikto nosacījumu izpildes, tehniskajiem precizējumiem un finansēšanas līgumu noslēgšanas ar programmas Vadošo iestādi.

Programma atbalsta transnacionālo sadarbību ar mērķi stiprināt integrētu teritoriālo attīstību un sadarbību inovatīvākam, vieglāk pieejamam un ilgtspējīgākam Baltijas jūras reģionam.

Uzraudzības komiteja ir lēmumu pieņēmēja institūcija attiecībā uz programmas ieviešanas jautājumiem, tai skaitā programmas dokumentiem, projektu konkursu nosacījumiem un projektu atlasi finansējuma piešķiršanai. Latviju programmas Uzraudzības komitejā pārstāv Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu Nacionālā atbildīgā iestāde.

Vairāk informācija  par programmas Uzraudzības komitejā atlasītajiem projektiem pieejama programmas tīmekļa vietnē: http://www.interreg-baltic.eu/news-detail/news/39-new-projects-selected-to-further-boost-baltic-sea-region.html

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
Padoms:
Balso par vienu no variantiem klikšķinot uz tā, vai skaties aptaujas rezultātus.
        
Darba laiks
Pr - Pt: 8.30:17.00
VARAM adrese:
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons:+371 67026533
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota:
22.06.2018
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta